English
جمعه، ۲۷ دی ۱۳۹۸, ۲۳:۴۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اختصاص ۱۰ درصد درآمد نفت برای استفاده از انرژی‌های خورشیدی در روستاها

اختصاص ۱۰ درصد درآمد نفت برای استفاده از انرژی‌های خورشیدی در روستاها
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اصل این ماده مربوط به اصلاح قیمت‌های برق بود که در این طرح تاکید شده ۲۰ درصد از کل درآمد نفت را برای ایجاد و استفاده از انرژی‌های خورشیدی در روستاها به کمیته امداد اختصاص پیدا کند اما در جلسه امروز این میزان به ۱۰ درصد کاهش پیدا کرد و قرار بر این شد که این میزان درآمد در اختیار وزارت نیرو باشد چراکه کمیته امداد تخصص انجام این کار را ندارد.

صبا به نقل از ایلنا، هدایت‌الله خادمی در تشریح جلسه عصر امروز کمیسیون انرژی گفت: بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده (۵) قانون حمایت از صنعت برق کشور در دستور کار کمیسیون قرار داشت که کلیات آن تصویب شد.

وی در بیان جزئیات این ماده گفت: اصل این ماده مربوط به اصلاح قیمت‌های برق بود که در این طرح تاکید شده ۲۰ درصد از کل درآمد نفت برای ایجاد و استفاده از انرژی‌های خورشیدی در روستاها به کمیته امداد اختصاص پیدا کند اما در جلسه امروز این میزان به ۱۰ درصد کاهش پیدا کرد و قرار بر این شد که این میزان درآمد در اختیار وزارت نیرو باشد چراکه کمیته امداد تخصص انجام این کار را ندارد.

این عضو کمیسیون انرژی یادآور شد: برق با توجه به این قانون برای مردم روستاها و در کیلووات پایین تولید خواهد شد تا با این طرح کمکی به روستایی‌ها بشود.

کد خبر: 720659
۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۰۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.