English
جمعه، ۱ شهریور ۱۳۹۸, ۰۹:۳۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سدسازی یکی از پارامترهای مهم مهندسی رودخانه است

سدسازی یکی از پارامترهای مهم مهندسی رودخانه است
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، وجود سدها را در بحث مهندسی رودخانه بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: سیلاب‌های بزرگ خوزستان طی روزهای اخیر در سدهای استان آرام گرفت و از خسارت‌های بزرگ در این استان جلوگیری شد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد حاج‌رسولی‌ها" در مراسم افتتاح یازدهمین سمینار بین‌المللی مهندسی رودخانه، با اشاره به تقارن برگزاری این سمینار با سیلاب‌های خوزستان گفت:
یکی از پارامترهایی که در مقوله مهندسی رودخانه اهمیت بالایی دارد، مباحث مرتبط با سدهای کشور است.
وی با بیان اینکه به‌دلیل شرایط اقلیمی و 11 سال خشکسالی شدید در کشور، به‌نظر می‌رسید که مدیریت سیلاب در سدهای کشور فراموش شده‌اند، ادامه داد: سیلاب ساعت یک بامداد سه‌شنبه 9 بهمن‌ماه در سد کرخه با دبی 6800 متر مکعب بر ثانیه توسط سازمان آب و برق خوزستان به خوبی مدیریت و کنترل شد.
حاج‌رسولی‌ها با اشاره به طولانی شدن زمان بارش‌های اخیر تصریح کرد: به‌رغم تلاش‌های انجام شده برای مهار پیک سیلاب‌ها، هنوز احتمال خطر برای ساکنان مجاور رودخانه‌های استان خوزستان به‌دلیل پر شدن ظرفیت سدها وجود دارد.
وی اضافه کرد: درحال حاضر به تبع این بارندگی‌ها ورودی به سدهای خوزستان شرایط خوبی را به خود اختصاص داده است، به‌گونه‌ای که در این دو ماه معادل کل سال آبی گذشته را با ورود روان‌آب‌ها شاهد هستیم.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران به روستاییان ساکن در پایین‌دست رودخانه کرخه و سد دز هشدار داد و خطاب به ساکنان این مناطق گفت: تا الان 90 تا 95 درصد سیلاب‌ها به‌خوبی مدیریت شده و باید این 2 یا 3 ماه آینده را نیز جدی بگیرند.
وی ادامه داد: لازم است که مردم منطقه هشدارهای استانداری، مدیریت بحران استان و فرمانداری‌ها را جدی بگیرند تا خدای ناکرده حادثه جانی برای کسی رخ ندهد.
حاج‌رسولی‌ها ادامه داد: قطعا همکاران ما در استانداری، ستاد بحران و سازمان آب و برق خوزستان مدیریت سیلاب را ادامه خواهند داد.
یازدهمین سمینار بین المللی مهندسی رودخانه سه شنبه 9 بهمن ماه جاری در سالن همایبش‌های بین المللی بوستان افتتاح و تا پایان روز 11 بهمن‌ماه ادامه دارد.

کد خبر: 75632
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۹:۳۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.