English
جمعه، ۲۷ دی ۱۳۹۸, ۲۳:۴۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

فعالیت ۳۰۰ کد خارجی در بورس انرژی

فعالیت ۳۰۰ کد خارجی در بورس انرژی
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بیش از ۳۰۰ کد خارجی در انواع محصولات در بورس انرژی فعال است، اما محصولات جدید بورسی همانند نفت خام برای پیدا کردن مخاطبان خود به زمان نیاز دارند.


صبا به نقل از تسنیم، شاپور محمدی با بیان اینکه محصولات جدید بورسی همانند نفت خام برای پیدا کردن مخاطبان خود به زمان نیاز دارند، گفت: استقبال خوبی از محصولاتی که در بورس انرژی عرضه شده صورت گرفته و شاید بیش از 300 کد خارجی در انواع محصولات در این بورس فعال هستند، اما باید زمان بیشتری صرف شود تا فعالان این حوزه محصولات این بخش را خریداری ‌کنند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با تأکید بر اینکه هم‌اکنون محصولاتی همانند نفت کوره، نفت خام و سایر فرآورده‌های انرژی در بورس انرژی مورد معامله قرار می‌گیرند، افزود: عرضه نفت خام در بورس به‌تازگی شروع شده و برای دستیابی به هدف به زمان نیاز دارد.

فرش قرمز بازار سرمایه زیر پای علاقه‌مندان به حوزه نفت

وی قابلیت حمل را یک مؤلفه مهم برای نفت خام عنوان کرد و ادامه داد: نفت خام نسبت به برخی محصولات دیگر که حجم و اندازه آنها به‌لحاظ قراردادی کوچک‌تر است، تفاوت داشته و از این لحاظ مخاطبان این محصول و کسانی که با این محصول در دنیا کار می‌کنند متفاوت است، لذا ممکن است مدت بیشتری زمان نیاز باشد تا این محصول بتواند جایگاه خود را در کشور پیدا کند.

محمدی با بیان اینکه تمام کسانی که به حوزه نفت علاقه‌مند هستند می‌توانند وارد بازار سرمایه شوند، اظهار داشت: اگر محدودیت‌های فنی در این حوزه وجود داشته باشد، توسط وزارت نفت بررسی می‌شود.

اطلاعات معامله‌گران در تمام بورس‌ها محرمانه است

وی با ابراز اینکه از لحاظ بازار سرمایه هیچ محدودیتی برای ورود افراد به حوزه انرژی وجود ندارد، افزود: اطلاعات معامله‌گران در تمام بورس‌ها محرمانه است و حتی این‌که شخص حقیقی یا حقوقی هستند، براساس قانون اعلام نمی‌شود.

به‌گزارش خانه ملت، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با تأکید بر اینکه این سازمان یکی از وظایف خود را صیانت از اطلاعات معامله‌کنندگان می‌داند، تصریح کرد: تمامی مخاطبان بازارهای مالی می‌توانند در اوراق مالی نفت حضور یابند و تمام کسانی که امکان خرید و حمل نفت خام را دارند می‌توانند وارد این بازار شوند، لذا هیچ محدودیتی برای ورود کسی به این بازار وجود ندارد.

کد خبر: 1938491
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۸:۵۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.