English
جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸, ۲۳:۲۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بازدید وزیر برق عراق از آزمایشگاه های پیشرفته ایران در پژوهشگاه نیرو

بازدید وزیر برق عراق از آزمایشگاه های پیشرفته ایران در پژوهشگاه نیرو
وزیر برق عراق و هیات همراه وی، از آزمایشگاه های پیشرفته و ساخت داخل ایران در پژوهشگاه نیرو بازدید کردند.


صبا به نقل از گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، لوی خطیب وزیر برق و انرژی عراق و هیات همراه از آزمایشگاه مرجع سنجش کیفیت و مراحل تست کنتورهای هوشمند ایرانی، آزمایشگاه مرجع رله و حفاظت، آزمایشگاه فشار قوی مبتنی بر تجهیزات آزمایشی ساخت جهاد دانشگاهی علم و صنعت ایران و مرکز شیمی و مواد  بازدید کردند. در این بازدید، آخرین دستاوردهای تکنولوژیکی و امکانات آزمایشی این مراکز  توسط متخصصان ایرانی تشریح شد.
همچنین بازدید از مرکز توسعه فناوری توربین های بادی و تشریح مراحل طراحی و ساخت توربین بادی ملی دو مگاواتی با 185 هزار نفر ساعت کار مهندسی به عنوان گامی ارزشمند در توسعه فناوری بومی کشور از دیگر برنامه های این مراسم بود. 
در ادامه  این بازدید، برنامه های حاصل از تحقیقات و پژوهش برای تامین برق پیک 98 در قالب طرح های ارتقای توربین‌های گازی v94.2 و GE.F9 برای افزایش حداقل 200  مگاوات ظرفیت تا پیک 98 و پیش بینی 1000 مگاوات افزایش توان این نوع واحدها طی یک دوره 5 ساله تشریح شد.
بر پایه این گزارش، در این پروژه 450 مگاوات افزایش توان برای  50 واحد V94.2 و افزایش ظرفیت این واحدها به 4 هزار میلیون کیلووات ساعت در سال و همچنین افزایش 600 مگاوات ظرفیت برای 34 واحد توربین GE.F9 و افزایش ظرفیت به میزان 5200 میلیون کیلووات ساعت در سال پیش بینی شده است .

کد خبر: 75987
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ۲۰:۴۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.