English
جمعه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۸, ۰۸:۲۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

فرافکنی سفته بازان علیه صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس انرژی

فرافکنی سفته بازان علیه صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس انرژی
سفته بازان بار عملکرد سودجویانه خود در بورس انرژی را بر دوش صندوق های سرمایه گذاری بزرگ می اندازند.

صبا به نقل از تسنیم، در ماههای گذشته تقویت امیدواری ها نسبت به عرضه نفت در بورس انرژی زمینه ای را فراهم کرد  که سفته بازان با ارایه تحلیل های نجومی انتظارات بیش از حدی را برای سودآوری نماد انرژی 3 در فضای مجازی به وجودآورند .  

حال این افراد با شانه خالی کردن از مسئولیت اتفاقی که توسط آنها در بازار رقم خورده در پی آن هستند تا با انتشار برخی شایعات بی اساس؛عدم برآورده نشدن انتظارات در این سهم و در پیش گرفتن روند نزولی را  به عملکرد مدیران صندوق های سرمایه گذاری بزرگ و برخی نهادهای مالی بازار نسبت دهند و اینگونه وانمود کنند که این اتفاق ماحصل عملکرد مدیران این صندوق هاست  در حالی که پشت پرده تمام این مسایل زمینه چینی این دلالان برای مهیا کردن بستر سودجویی خودشان در بازار بوده است .

آنچه مسلم است طبق اساسنامه  فعالیت صندوق های سرمایه گذاری تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار ؛این صندوق ها مجوز فعالیت دراین قبیل نمادها ندارند و داد و ستد دراین قبیل نمادها تنها در اختیار اشخاص حقیقی است .

در همین راستا  مدیران صندوق های سرمایه گذاری به منظور جلوگیری از هر گونه انحراف و اختلال تصمیم گیری سرمایه گذاران  نسبت به  شفاف سازی و تنویر افکار عمومی  دراین زمینه پرداخته واز سرمایه گذاران درخواست کرده اند تا با بررسی اساسنامه فعالیت این صندوق ها از دامی  که سفته بازان و دلالان بازاربرای آنها گسترده اند ؛دوری گزینند.

البته ضرورت دارد تا  سازمان بورس و اوراق بهادار نیز با عکس العمل های مناسب ،زمینه جلوگیری از  فعالیت این سفته بازان  و سودجویی آنها از شبکه های اجتماعی برای انحراف افکار عمومی  را به عنوان نهاد ناظر دراین بازار  فراهم  کند و درکنارآن نیز سهامداران باید جهت جلوگیری از ضربه خوردن دارایی هایشان از بازنشر شایعات خودداری کنند.

کد خبر: 1944281
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۰۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.