English
یکشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸, ۲۲:۳۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

گاز و برق مهم‌ترین موضوع همکاری‌های اقتصادی ایران و ارمنستان است

گاز و برق مهم‌ترین موضوع همکاری‌های اقتصادی ایران و ارمنستان است
رئیس جمهور مهم‌ترین موضوع همکاری‌های اقتصادی ایران و ارمنستان را در زمینه گاز و برق عنوان کرد و افزود: در نشست امروز با نخست وزیر ارمنستان علاوه بر مساله روابط دوجانبه اقتصادی، در زمینه اتصال برق بین ایران، ارمنستان و گرجستان به صورت سه‌جانبه و سپس با روسیه به صورت چهارجانبه توافق کردیم.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) به نقل از پایگاه ریاست جمهوری، حجت‌‌الاسلام و المسلمین "حسن روحانی" روز چهارشنبه در پایان نشست هیات‌های عالی‌رتبه ایران و ارمنستان و امضای اسناد همکاری مشترک گفت: در جریان مذاکرات هیات عالی‌رتبه دو کشور که با حضور نخست وزیر ارمنستان برگزار شد، طیف گسترده‌ای از مسایل مورد بررسی قرار گرفت و پیرامون آنها توافق شد.
وی با بیان اینکه در زمینه اقتصادی هنوز ظرفیت‌های بسیار زیادی داریم که باید به فعلیت و اجرا دربیاوریم، گفت: مهم ترین موضوع در همکاری‌های اقتصادی دو کشور در زمینه گاز، برق و تهاتر این دو است که در این مذاکرات راجع به تکمیل سد خداآفرین و نیروگاه مغری بحث و گفت‌و‌گو کردیم.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه علاوه بر مساله روابط دوجانبه اقتصادی، در زمینه اتصال برق بین ایران، ارمنستان و گرجستان به صورت سه‌جانبه و سپس با روسیه به صورت چهارجانبه توافق کردیم، افزود: مسئولان دو ‌کشور باید با تلاش و برنامه‌ریزی مناسب در کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و ارمنستان شرایط لازم را برای توسعه همه جانبه مناسبات فی‌مابین فراهم کنند.
گفتنی است: نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان صبح امروز در صدر یک هیئت بلندپایه ساسی و اقتصادی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد و مورد استقبال رسمی رضا اردکانیان، وزیر نیرو که رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور است، قرار گرفت.

کد خبر: 76471
۸ اسفند ۱۳۹۷ ۲۳:۱۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.