English
یکشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸, ۲۲:۴۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

حمایت از راه‌اندازی نیروگاه‌های کوچک خورشیدی در کشور

حمایت از راه‌اندازی نیروگاه‌های کوچک خورشیدی در کشور
سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق از حمایت وزارت نیرو از احداث نیروگاه‌های خورشیدی کوچک در کشور خبر داد.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "جعفر محمدنژاد" در بازدید از نیروگاه 100 کیلوواتی آب و فاضلاب قم، با قدردانی از اقدامات شرکت آب و فاضلاب در زمینه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر اظهار داشت: با توجه به شرایط ایجاد شده، منابع خرید تضمینی برق برای نیروگاه‌های کوچک در کشور فراهم شده است.
وی با اشاره به حمایت وزارت نیرو از راه‌اندازی نیروگاه‌های کوچک خورشیدی گفت: 20 سال خرید تضمینی برق از جمله مزایای در نظر گرفته برای راه‌اندازی این‌گونه نیروگاه‌هاست، ضمن اینکه در مواقع ضروری و در مباحث پدافند غیرعامل می‌توانند یاری‌رسان باشند.
محمدنژاد با بیان اینکه راهکار ما آماده کردن بستری برای ایجاد این‌گونه نیروگاه‌هاست خاطرنشان کرد: همین حرکت‌های کوچک ضمن ایجاد فرهنگ‌سازی، مسیر را برای توسعه نیروگاه‌های خورشیدی هموار می‌کند.
سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق با اشاره به اینکه امروز مردم نیز به‌دنبال راه‌اندازی اینگونه نیروگاه‌ها هستند، تأکید کرد: نیروگاه‌های خورشیدی کوچک می‌توانند در پیک مصرف تابستان برای تأمین برق و کاهش مسائل اجتماعی به کمک ما بیایند.

استفاده از ظرفیت‌های موجود در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز با بیان اینکه این شرکت نیز تمام تلاش خود را برای استفاده از ظرفیت‌های موجود در خصوص انرژی‌های تجدیدپذیر به‌کار بسته است، ابراز داشت: احداث نیروگاه برق‌آبی با ظرفیت سه مگاوات در محل تصفیه‌خانه آب قم با استفاده از سرمایه بخش خصوصی و احداث دو نیروگاه خورشیدی 20 و 25 کیلوواتی در ستاد مرکزی شرکت آب و فاضلاب از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه است.
"علی جان صادق پور" با اشاره به احداث نیروگاه 100 کیلوواتی در تأسیسات سالاریه ابراز داشت: قرارداد یک نیروگاه سه مگاواتی در تأسیسات معصومیه نیز منعقد شده و آماده آغاز عملیات اجرایی آن هستیم.
وی به برخی دیگر از اقدامات شرکت آب و فاضلاب در زمینه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر از جمله احداث نیروگاه برق‌آبی 425 کیلوواتی اشاره کرد و یادآور شد: سعی می‌کنیم تمام ظرفیت‌ها را شناسایی و از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم.
وی تأکید کرد: در این زمینه نگاه ما بیشتر به رفع نیاز استان در زمان کمبود برق در مواقع ضروری به‌عنوان یک تعهد اجتماعی است که امیدواریم بتوانیم به این هدف دست یابیم.

کد خبر: 76462
۸ اسفند ۱۳۹۷ ۲۳:۱۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.