English
پنج شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۸, ۱۳:۲۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

خوزستان در کنترل سیلاب ها مدیون سدهای بزرگ است

خوزستان در کنترل سیلاب ها مدیون سدهای بزرگ است
وزیر نیرو گفت:کنترل سیلاب ها و تامین آب شرب مناطق مختلف خوزستان را مدیون سدهای بزرگی هستیم که در این استان توسط دولت ها و مسئولان در دوره های مختلف ساخته شده است.


صبا به نقل از ایرنا رضا اردکانیان روز سه شنبه در حاشیه آیین آغاز عملیات اجرایی ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای ویس از توابع شهرستان باوی در شمال اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: میلیاردها مترمکعب آب که امروزه در پشت سدهای خوزستان ذخیره است فقط منبع مطمئنی برای تولید برق و گردشگری نیست بلکه نقطه امنی برای جلوگیری از بروز سیلاب در استان است.
وی در ادامه با اشاره به چهار پروژه که امروز در خوزستان بهره برداری و یا ساخت آنها آغاز شد گفت: اعتبار این چهار پروژه 50 هزار میلیارد ریال است.
اردکانیان ادامه داد: یکی از این پروژه ها آغاز عملیات ساخت سد مخزنی تراز در شهرستان لالی بود که با هدف تامین آب شرب و کشاورزی و حق آبه زیست محیطی و کنترل سیلاب در منطقه احداث می شود.
وی گفت: همچنین عملیات اجرایی ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی در رامهرمز و ویس به ترتیب با ظرفیت 600 و 900 مگاوات آغاز شد که امید است هر چه زودتر به بهره برداری برسند تا برق مطمئن و پایداری برای مصرف خوزستان و کشور فراهم شود و در مواقعی که نیاز به این میزان برق تولید شده نداشته باشیم به کشورهای همسایه صادر شود.
وزیر نیرو با اشاره به پل سه بلوطک نیز بیان کرد: با تکمیل آخرین بخش پل سه بلوطک بر روی مخزن سد کارون سه در شهرستان ایذه این پل تا پایان امسال برای تردد اهالی و گردشگران آماده می شود.

** اضافه شدن تعرفه جدید قبض آب و برق مشترکان پرمصرف
وزیر نیرو در ادامه بیان کرد: نرخ ثابتی توسط وزارت نیرو که کمتر از نرخ تورم است هر ساله به قبض های آب و برق اضافه می شود چرا که صنعت آب و برق کشور متکی به منابع داخلی است.
اردکانیان گفت: تعرفه جدیدی برای جلوگیری از هدر رفت آب و برق برای مشترکان پر مصرف در نظر گرفته شده که به قبض های این مشترکان اضافه خواهد شد و فرآیند نهایی این تعرفه در حال انجام است.
وزیر نیرو روز سه شنبه به منظور آغاز عملیات اجرایی 2 نیروگاه سیکل ترکیبی در ویس و رامهرمز و سد مخزنی تراز لالی به خوزستان سفر کرد.

کد خبر: 83232650
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۲۳:۰۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.