English
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹, ۲۳:۲۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دستیابی به فناوری تولید قطعات پلیمری با استفاده از پرینترهای 3 بعدی در نیروگاه شهید رجایی

دستیابی به فناوری تولید قطعات پلیمری با استفاده از پرینترهای 3 بعدی در نیروگاه شهید رجایی
با دستیابی کارشناسان نیروگاه شهید رجایی قزوین به فناوری تولید قطعات پلیمری با استفاده از پرینترهای 3 بعدی ساخت داخل، تامین قطعات پلیمری مورد نیاز نیروگاه‌های کشور امکان‌پذیر شد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، به‌دنبال ساخت پرینترهای 3 بعدی با قابلیت چاپ قطعات پلیمری در شرکت تولید نیروی برق شهید رجایی، نیروگاه‌های متقاضی می‌توانند قطعات پلیمری مورد نیاز تجهیزات خود را از طریق پرینترهای 3 بعدی این نیروگاه تامین کنند.
بر اساس این گزارش، استفاده از پرینترهای 3 بعدی برای ساخت قطعات پلیمری کاهش هزینه‌های تعمیراتی و خرید را به‌دنبال خواهد داشت؛ چرا که به دلیل عدم وجود این قطعات و یا هزینه‌بر بودن ساخت قالب و ماشین کاری آنها، جایگزین بسیار مناسبی برای روش‌های معمول تهیه قطعات پلیمری است.
در نیروگاه مذکور، دستگاه پرینتر 3 بعدی برای ساخت قطعات با متریال PLA و نقطه دمای ذوب 200 درجه سانتی‌گراد، طراحی شده است که با استفاده از آن می‌توان انواع چرخ دنده‌ها، فن‌های خنک‌کاری و ... را  با متریال PLA در ابعاد 50 سانتی‌متر مکعب تولید کرد.
هم‌اکنون سه دستگاه پرینتر 3 بعدی، برای تولید قطعات درخواستی، در اختیار اداره ساخت داخل این شرکت قرار گرفته که متخصصان آن، نقشه‌کشی و طراحی قطعات مورد نیاز داخل و دیگر نیروگاه‌های متقاضی را انجام می‌دهند.

کد خبر: 77908
۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۱۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.