English
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹, ۰۱:۳۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بارندگی‌ها نباید ما را به خواب غفلت فرو ببرد

بارندگی‌ها نباید ما را به خواب غفلت فرو ببرد
در گردهمایی پیک برق تابستان ۹۸ و در جمع مدیران دفاتر مدیریت مصرف شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع برق کشور با رد این ادعا که کشور وارد ترسالی شده گفته شد که بارندگی‌ها نباید ما را به خواب غفلت فرو ببرد و باید با تمام توان برنامه‌های پیک سایی را به اجرا بگذاریم.


صبا به نقل از ایسنا، هادی مدقق - مدیر کل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر - در گردهمایی پیک برق تابستان ۹۸ و در جمع مدیران دفاتر مدیریت مصرف شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع برق کشور، حجم برنامه‌های پیک سایی صنعت برق که برای تابستان امسال پیش‌بینی شده را ۶۱۰۰ مگاوات ذکر کرد و گفت: ۲۶۰۰ مگاوات آن در سهمیه بندی برنامه‌های پاسخگویی بار شرکت‌های برق منطقه‌ای و ۳۵۰۰ مگاوات نیز در سهمیه شرکت‌های توزیع لحاظ شده است.

او از راه اندازی آزمایشی نهاد تجمیع کننده (Aggregator ) برای نخستین بار در صنعت برق با هدف مدیریت بار مصرفی بخش‌های خانگی و تجاری در تابستان خبر داد که امسال از طریق خرید تضمینی انرژی و در سال‌های بعد با راه اندازی بازار مصرف برق و انرژی به طور پایدار اجرا می‌شود.

وی تاکید کرد با توجه به تعهد مجموعه صنعت برق کشور درخصوص خاموشی صفر، باید با تعهد و تلاش، برنامه‌های پیک سایی را در جهت تحقق این هدف را دنبال کنیم.

مدقق با اشاره به تشکیل کمیته‌های گذر از پیک با ریاست مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای در مناطق کشور، برگزاری جلسات هماهنگی را حائز اهمیت دانست و بر لزوم ارائه به موقع گزارش‌های هفتگی و ماهانه شرکت‌ها تاکید کرد و از رصد روزانه عملکرد شرکت‌ها مبتنی بر سهمیه و سقف پیک بار تعیین شده در مرکز پایش خبر داد.

وی یکی دیگر از نکات مورد تاکید و حائز اهمیت را لزوم پیگیری برنامه‌های اطلاع‌رسانی و ترویج فرهنگ مدیریت مصرف با هماهنگی دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل و مجموعه‌های فرهنگی توانیر عنوان کرد و از مدیران دفاتر مدیریت مصرف شرکت‌ها خواست اطلاع‌رسانی و ارائه ارقام حتماً با هماهنگی کامل با روابط عمومی انجام شود.

مدقق برنامه‌های مدیریت مصرف در حوزه‌های مختلف بهره‌وری انرژی و فرهنگ سازی را یک برنامه بلند مدت و دائم عنوان کرد.

وی با اشاره به سهم بالای بخش‌های خانگی و تجاری در مصرف پیک شبکه، از راه‌اندازی نهاد تجمیع کننده(Aggregator) از سوی این دفتر خبر داد که به طور آزمایشی در سطح چند شرکت توزیع تابستان امسال فعال می‌شود و آئین نامه آن نیز ابلاغ خواهد شد.

بنا بر اعلام سایت وزارت نیرو، وی با پیش‌بینی اثر قابل توجه این اقدام در مدیریت بار تابستان، اجرای این برنامه را در تابستان امسال از طریق خرید تضمینی انرژی و در سال‌های بعد از طریق راه اندازی بازار مصرف برق و انرژی اعلام کرد.

در ادامه این مراسم، احمدی‌زاده از دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر پیرامون مدیریت سمت تقاضا و مدیریت مصرف در سال ۹۸ به ایراد مطالب پرداخت. وی تمام اطلاع رسانی‌های این دفتر به شرکت‌ها را از طریق sms و ftp عنوان کرد و اعتبار آن را به مثابه ابلاغ کتبی توانیر دانست.

وی با اشاره به تعریف ۳ پروژه مطالعاتی در بودجه سال ۹۸ شرکت‌های توزیع، این پروژه‌ها را شامل پروژه مؤلفه‌های بار، شاخص‌های مصرف مشترکان و پروژه ارتقای ضریب بار معرفی کرد و از پیگیری اجرای آن در تمام شرکت‌های توزیع خبر داد.

احمدی زاده با اشاره به پیش بینی دیسپاچینگ ملی، میزان خوش بینانه پیک تابستان را ۵۸ هزار و ۹۴۰ مگاوات عنوان کرد که بر اساس سناریوی دیگر تا ۶۱ هزار و ۳۹۳ مگاوات نیز پیش بینی شده و برنامه‌های پیک سایی صنعت برق برای پاسخگویی به هر دو سناریو طراحی شده است.

وی با رد این ادعا که کشور وارد ترسالی شده گفت: بارندگی‌ها نباید ما را به خواب غفلت فرو ببرد و باید با تمام توان برنامه‌های پیک سایی را به اجرا بگذاریم.

وی با اشاره به پیش‌بینی‌های جهانی تصریح کرد: شکل‌گیری توفان قاره‌ای در اقیانوس هند از افزایش دمای این منطقه در تابستان حکایت دارد و پیش بینی می‌شود بین ۲.۵ تا ۳ درجه افزایش دما نسبت به میانگین نرمال درجه هوا در ۵۰ سال اخیر را در کشور تجربه کنیم که بر اهمیت برنامه‌های پیک سایی در تابستان امسال تاکید دارد.

در ادامه این نشست ضوابط اجرایی پاسخگویی پیک بار ۹۸ تشریح و به سوالات حاضران پاسخ داده شد.

کد خبر: 98021407125
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۶:۰۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.