English
سه شنبه، ۱۴ تیر ۱۴۰۱, ۱۷:۲۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

زن جوان برای گرفتن حضانت فرزندانش همسر سابقش را کشت

زن جوان که برای گرفتن حضانت دو کودکش با همدستی وکیل خود نقشه قتل همسر سابقش را طراحی و اجرا کرده بود صبح دیروز پای میز محاکمه ایستاد.

روزنامه ایران نوشت: روز ۱۳ آبان سال ۹۴ بود که جسد مردی میانسال در خانه‌اش واقع در آجودانیه تهران پیدا شد. برادر این مرد به پلیس گفت: ساعتی قبل همسایه برادرم به من تلفن زد و گفت که طبق معمول هر روز برای سگ برادرم غذا برده، اما هر چه در زده کسی در خانه را باز نکرده است. او نیز به ماجرا مشکوک شده و با من تماس گرفته است. خیلی زود تیم ویژه‌ای از کارآگاهان جنایی در محل جنایت حضور یافتند و در نخستین معاینه پزشکی قانونی مشخص شد - فرشاد - در اثر خفگی و فشار بر ناحیه گردن جان باخته است.

اختلافات مقتول با همسر سابقش سرنخ‌های تازه‌ای را برای کشف راز این جنایت به پلیس داد. فریبا -همسر سابق مقتول - پس از جدایی بر سر حضانت فرزندانشان با فرشاد اختلاف داشت. این زن که تنها مظنون پرونده بود تحت بازجویی قرار گرفت، وی منکر دخالت در قتل همسرش بود، اما طولی نکشید که با توجه به کنترل تلفن همراه وی و اسنادی که وجود داشت، لب به اعتراف گشود و راز این جنایت را برملا کرد. وی مدعی شد با کمک وکیلش نقشه قتل را طراحی و اجرا کرده‌اند. بدین ترتیب وکیل جوان دستگیر شد و در بازجویی‌ها گفت: پدر فریبا از من خواسته بود که داماد سابقش را در ازای دریافت ۳۰۰ میلیون تومان بکشم.

در دادگاه چه گذشت؟

پس از رازگشایی از معمای این پرونده جنایی کیفرخواست متهمان صادر شد و صبح دیروز این متهمان در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محسن زالی و با حضور یک مستشار تحت محاکمه قرار گرفتند.

در آغاز جلسه دادگاه اولیای دم خواستار قصاص متهمان شدند. سپس متهمان به ترتیب پای میز محاکمه ایستادند و با انکار این جنایت ادعا کردند که پیش از این به خاطر فشاری که بر آن‌ها در اداره آگاهی وارد شده این اتهام را پذیرفتند.

وکیل خانواده که علاوه بر مباشرت در قتل، اتهام سرقت سند ملک مقتول به ارزش دو و نیم میلیارد تومان را در پرونده‌اش دارد، گفت: من اتهام قتل را قبول ندارم، اما قبول دارم که سند را برداشته‌ام. پدر زن سابق مقتول نیز ادعا کرد که من نقشی در این جنایت نداشته‌ام. دخترم می‌خواست حضانت دو فرزندش را از فرشاد بگیرد، اما او موافقت نمی‌کرد، به همین خاطر وکیل گرفتیم. به او گفتم اگر در این پرونده موفق شود ۳۰۰ میلیون تومان به او می‌دهم. پس از پایان اظهارات متهمان، قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.

روزنامه ایران
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۳۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.