English
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹, ۰۰:۰۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

کارگاه دیپلماسی آب برگزار شد

کارگاه دیپلماسی آب برگزار شد
کارگاه دیپلماسی آب با همکاری امور بین‌الملل وزارت نیرو، وزارت امور خارجه، دانشگاه ژنو و مرکز آب ژنو در محل دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه برگزار شد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، کارگاه دیپلماسی آب پانزدهم و شانزدهم اردیبهشت‌ماه به میزبانی دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه و با حضور اساتید دانشگاه بین‌المللی ژنو برگزار شد.

این نشست در قالب چارچوب‌ همکاری بخش آب و بین‌الملل وزارت نیرو با کشورهای اروپایی برگزار شده است که در همین راستا نیز وزارت نیرو در سال جاری میزبان مدیران ارشد وزارت محیط زیست آلمان، هیئت بخش آب اتحادیه اروپا و... بوده است.
:sدر روز نخست این کارگاه دو روزه مباحثی از قبیل «قوانین بین‌المللی آب: چارچوب‌ها و اصول پایه‌ای»، «فرآیند میانجی‌گری مناقشات: بحث و مقایسه تکنیک های مختلف، مزیت و مضرات این فنون در مباحث آبی» و «اصول و چارچوب‌های حفاظت از زیرساخت‌های آبی ژنو» مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
در روز دوم نیز کارگاه عملی در بخش دیپلماسی آب برگزار و شرکت کنندگان با حضور فعال در مباحث و مذاکرات فرضی نشست‌های دیپلماتیک در این حوزه را بازآفرینی کردند و نتایج آن با حضور اساتید مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و راهکارهای لازم برای اخذ نتیجه منطقی منطبق با منافع ارایه شد.
در چندی پیش نشست‌های مشترکی با مدیران ارشد وزارت محیط زیست آلمان و هیئت بخش آب اتحادیه اروپا برگزار شده بود و مقرر شده است تا در راستای همکاری ایران و اروپا در بخش آب چنین فعالیت‌های مشابه‌ای گسترش یابد.
گفتنی است در پایان این کارگاه گواهینامه حضور در دوره از سوی دانشگاه ژنو، وزارت نیرو و وزارت امور خارجه صادر شد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۴۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.