English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۱۳:۰۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر نیرو هیچ بن‌بستی در بخش آب و برق نداریم/ تحریم‌ها ما را به خودکفایی رساند

وزیر نیرو هیچ بن‌بستی در بخش آب و برق نداریم/ تحریم‌ها ما را به خودکفایی رساند
وزیر نیرو در تشریح شرایط صنعت برق و صنعت آب و فاضلاب کشور در شرایط تحریمی، از دستاوردهای عمده این دو صنعت در سالهای تحریم خبر داد و گفت: هیچ بن‌بستی در تأمین تجهیزات و یا اجرای پروژه‌های آب و برق در هر شرایطی، چه تحریمی و چه غیرتحریمی، نداریم.


صبا رضا اردکانیان در پاسخ به اینکه "آیا تحریم‌ها می‌تواند توقفی در صنعت آب و برق ایران به‌وجود آورد؟"، اظهار داشت: همان‌گونه که در زمان دفاع مقدس تمام هیئت دولت و مقامات گوش به فرمان فرماندهی کل قوا در تأمین و تجهیز جبهه‌ها بودند، در شرایط کنونی نیز که جبهه اصلی ما اقتصادی است باید همه مسئولان و همه بخش‌های کشور گوش به فرمان فرماندهان اقتصادی کشور باشند و از اقداماتی که موجب تضعیف سیاست‌های اقتصادی می‌شود، پرهیز کنند.

وزیر نیرو با بیان اینکه "امروز قطعات نیروگاهی ساخت ایران به سایر کشورهای دنیا صادر می‌شود"، گفت: با تلاش‌های شبانه‌روزی صورت گرفته امروز نه‌تنها نیروگاه بخاری، گازی و سیکل ترکیبی در حال نصب در کشور به دست توانمند متخصصان داخلی ساخته می‌شود، بلکه شرکت‌های ایرانی در سایر کشورها نیز مبادرت به ساخت نیروگاه‌ها می کنند و همین مسئله موجب شده که 70 درصد صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور مربوط به بخش برق باشد.
وی ادامه داد: ساخت سیستم کنترل و ابزار دقیق نیروگاه‌ها به‌عنوان یکی از پیچیده‌ترین بخش‌های نیروگاه که به جهت مصرف دوگانه در صدر لیست‌های تحریمی قرار داشت در دستور کار قرار گرفت و در انواع نیروگاه‌های داخلی نصب شده است؛ یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های کنترل ایرانی برای اولین بار در نیروگاه حیدریه نحف مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
اردکانیان با اشاره به برنامه انتقال دانش توربین‌های کلاس F نیروگاهی گفت: در راستای حمایت از ساخت داخل، صنعت برق با تکیه بر پژوهش‌های صورت گرفته در مرزهای دانش در سال‌های گذشته ساخت توربین‌های پیشرفته کلاس F با راندمان بالا را در کشور آغاز کرده است.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: ایران بر اثر اعمال تحریم‌ها در تولید برخی تجهیزات مورد نیاز صنعت آب و فاضلاب و بسیاری از تجهیزات مورد نیاز صنعت برق به‌خودکفایی رسیده است و اکنون با تکیه بر توان داخلی، هیچ بن‌بستی در تأمین تجهیزات و یا اجرای پروژه‌های آب و برق در هر شرایطی، چه تحریمی و چه غیرتحریمی، نداریم.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۵۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.