English
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹, ۰۱:۰۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

کولرها وارد مدار شد

کولرها وارد مدار شد
افزایش مصرف لحظه‌ای برق به بالای ۴۰ هزار مگاوات برای جمعیت ۸۱ میلیون نفری کشور، نشان از به مدار آمدن کولرها و وسایل سرمایشی در برخی نقاط کشور دارد که این به معنای آغاز مصرف تابستانی برق در میانه اردیبهشت‌ماه است.

صبا به نقل از تسنیم، طبق آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، پیک مصرف برق در 2 روز گذشته (شانزدهم و پانزدهم اردیبهشت‌ماه) به بالای 40 هزار مگاوات رسیده است.

اگرچه هنوز پیک روزانه از پیک شبانه پیشی نگرفته اما افزایش مصرف لحظه‌ای برق به بالای 40 هزار مگاوات برای جمعیت 81 میلیون نفری کشور، نشان از به مدار آمدن کولرها و وسایل سرمایشی در برخی نقاط کشور دارد که این به معنای آغاز مصرف تابستانی برق در میانه اردیبهشت‌ماه است.

برخورد با مشترکان پرمصرف برق، یکی از برنامه‌های اصلی مجموعه دولت برای کنترل مصرف در تابستان سال جاری بود به طوری که پس از 9 ماه تلاش مجموعه وزارت نیرو، افزایش 7 درصدی تعرفه برق برای مصرف تا سقف الگوی تعیین شده و افزایش 23 درصدی برای مصرف بیش از الگو به تصویب هیئت وزیران رسید و برای اجرا از اول اردیبهشت ماه به مجموعه وزارت نیرو ابلاغ شد اما نمایندگان مجلس روز گذشته در جریان بررسی موضوع افزایش قیمت بنزین در جلسه غیرعلنی مجلس، به افزایش نرخ آب و برق نیز واکنش نشان دادند و از دولت خواستند مصوبه هیئت وزیران را در این زمینه ملغی کند.

وزارت نیرو تاکنون هیچ واکنشی نسبت به این موضوع مهم که به اصلاح بخش کوچکی از اقتصاد آب و برق کشور و تشویق به اصلاح روند مصرف مربوط می شود، نداشته و اینکه آیا مصوبه هیئت وزیران با خواست بهارستانی‌ها ملغی می‌شود یا خیر، هنوز در هاله‌ای از ابهام است.

کد خبر: 2006083
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۵۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.