English
سه شنبه، ۱۴ تیر ۱۴۰۱, ۱۷:۲۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

عشق ممنوعه به همسر برادرزن خون به پا کرد

مرد جنایتکار به اتهام قتل برادر زنش و همسر وی صبح دیروز در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز محاکمه شد.

روزنامه ایران نوشت، مرد جنایتکار به اتهام قتل برادر زنش و همسر وی صبح دیروز در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز محاکمه شد. این در حالی است که وی مدعی شد تحت تأثیر سریال‌های ماهواره‌ای دست به این جنایت هولناک زده است.

رسیدگی به این پرونده از یک سال پیش به دنبال کشف جسد زن جوانی به نام رویا در آپارتمان خواهر شوهرش در کرج کلید خورد.

خیلی زود بازپرس کشیک قتل در محل جنایت حضور یافت و دستور داد جسد زن جوان به پزشکی قانونی منتقل شود.

در گزارش پزشکی قانونی علت تامه قتل خفگی اعلام شد، اما کارشناسان دریافتند قبل از قتل به زن جوان تعرض شده است.

در حالی که تحقیقات در این پرونده ادامه داشت کارآگاهان جسد شوهر رویا را نیز در بیابان‌های اطراف هشتگرد پیدا کردند. فرهاد ۳۲ ساله در اثر ضربه‌های متعدد چاقو به قتل رسیده و جسدش در ۲۰ کیلومتری هشتگرد رها شده بود.

پلیس برای افشای راز این دو جنایت خانوادگی که به نظر می‌رسید با هم ارتباط دارد تحقیقات جنایی را آغاز کرد و با کنترل خط تلفن همراه مقتولان دریافت رویا یک شب قبل از حادثه با خواهر شوهرش قرار گذاشتند تا برای خرید به بازار بروند.

«پروین» خواهر شوهر مقتول تحت بازجویی قرار گرفت و از ارسال چنین پیامکی اظهار بی‌اطلاعی کرد و مدعی شد اصلاً چنین پیامکی به زن برادر خود ارسال نکرده است.

او احتمال داد شوهرش این پیامک را زمانی که گوشی وی در اختیارش بوده ارسال کرده باشد. مسعود، داماد خانواده خیلی زود تحت بازجویی قرار گرفت، اما منکر اطلاع از قتل‌ها شد، با این حال پلیس که به وی ظنین بود به بازجویی ادامه داد تا اینکه لب به اعتراف گشود و راز جنایتش را برملا کرد.

اعتراف‌های تکان دهنده

مسعود در شرح ماجرا گفت: همه چیز از یک هوس زودگذر شروع شد. وقتی همسرم گوشی‌اش را به من داده بود تا برنامه برایش نصب کنم از فرصت استفاده کردم و پیامکی برای همسر برادرش فرستادم و از او خواستم که برای خرید به بازار برویم او هم قبول کرد و قرار شد که به خانه ما بیاید، من سر ساعت مقرر همسرم را به جایی فرستادم و بعد خودم منتظر ماندم. شوهر رویا او را رساند و رفت.

وقتی رویا وارد خانه شد از پشت او را گرفتم و بعد نقشه شیطانی‌ام را اجرا کردم و از ترس او را خفه کردم. چون می‌دانستم برادر زنم به ماجرا مشکوک می‌شود به او تلفن کردم و گفتم من در هشتگرد هستم و خودرویم خراب شده و نیاز به کمک دارم و او را با این نقشه به ۲۰ کیلومتری هشتگرد کشاندم و کشتم. بعد به خانه برگشتم تا جسد رویا را به بیرون منتقل کنم که متوجه شدم همسرم به خانه آمده و با دیدن جسد به پلیس خبر داده است.

در دادگاه چه گذشت؟

این متهم صبح دیروز از زندان به شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی رنجبر فیروزه‌ای و با حضور قاضی قیومی مستشار دادگاه منتقل شد و پای میز محاکمه ایستاد. قضات در دو جلسه جداگانه به اتهام قتل و تجاوز وی که البته جلسه دوم غیرعلنی برگزار شد رسیدگی کردند.

در جلسه اول اولیای دم هر دو مقتول خواستار قصاص متهم شدند. سپس متهم پشت میز محاکمه ایستاد و در حالی که اتهام خود را قبول داشت، گفت: من اتهام‌هایم را قبول دارم، اما دچار وسوسه شدم و به خاطر یک هوس دو نفر را کشتم. زن بیچاره اصلاً از نقشه شوم من خبر نداشت. حتی همسرم هم نمی‌دانست که به صورت پیامکی با زن برادرش قرار گذاشته‌ام.

من پنج سال بود که ازدواج کرده بودم، نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که این فکر پلید به جانم افتاد. هیچ دفاعی ندارم و خودم را مستحق مرگ می‌دانم. همه این ماجرا‌ها به خاطر دیدن فیلم‌ها و سریال‌های ماهواره‌ای بود که مرا آلوده کردند.

پس از پایان اظهارات متهم، قضات دادگاه ختم جلسه را اعلام کردند و در ادامه رسیدگی به این پرونده متهم در جلسه دیگری به اتهام تعرض به مقتول به صورت غیرعلنی تحت محاکمه قرار گرفت. هیأت قضایی پس از پایان جلسه دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.

نگاه کارشناس

فاطمه نورا جوادی کارشناس روانشناسی با بیان اینکه برخی ناسازگاری‌های رفتاری برگرفته از الگو‌های نامتناسب فرهنگی از جمله رسانه‌های تصویری گفت: امروزه شاهد هستیم که رفتار‌های ضدارزشی که با فرهنگ بومی ما در تضاد است چگونه تیشه به ریشه اخلاق و منش خانواده‌ها زده و استحکام خانواده را زیر سؤال برده است.‌

نمی‌توان بدون اتصال به چرخه ارتباطات زندگی کرد، اما باید این مهم را بدانیم که هر الگوی رفتاری مختص جامعه خاص خودش است.

در حالی که در فرهنگ ما چنین رابطه‌هایی تعریف نشده و یک ضد ارزش محسوب می‌شود، نگاه هرزآلود و نفس‌های شیطانی، زندگی زوج‌های بسیاری را تحت تأثیر خود قرار داده و در این مسیر زندگی فرزندان را هم گرفتار می‌سازد.

در این پرونده عامل جنایت تحت تأثیر افکار شیطانی که در ذهنش پدیدار شده است دست به کار‌هایی زده که جان دو انسان را فدای این مسأله کرده است.

باید بپذیریم که بخش عمده برنامه‌هایی که از طریق رسانه‌ها بخصوص رسانه‌های تصویری مطرح می‌شود نیازمند فرهنگسازی‌های گسترده است. نمی‌توان صرف فیلتر کردن این فیلم‌ها را حذف کرد، چون به هر حال از روش‌های دیگر باز هم این رسانه‌ها کار خود را انجام خواهند داد، باید طوری به مردم آموزش دهیم که خودشان سراغ این‌گونه فیلم‌های مخرب نروند.

سلامت اخلاقی و رفتاری مهم‌ترین نکته‌ای است که با دیدن این گونه فیلم‌ها نابود می‌شود و در نهایت دودش به چشم خود فرد می‌رود.

روزنامه ایران
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۰:۰۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.