English
شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸, ۱۷:۱۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نصب بیش از 306 هزار کنتور هوشمند در سال گذشته

نصب بیش از 306 هزار کنتور هوشمند در سال گذشته
با نصب 306 هزار و 978 دستگاه کنتور هوشمند در کشور طی سال گذشته، تعداد چاه‌های کشاورزی مجهز به این نوع کنتور به 56 هزار چاه رسید.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ "محمدعلی ولیداد" معاون اجرایی طرح فهام شرکت توانیر با اشاره به تجهیز تمامی چاه‌های کشاورزی به کنتورهای هوشمند طرح فهام، از فراهم شدن امکان پایش آب برداشت شده از چاه‌ها بر اساس انرژی مصرفی از سوی وزارت نیرو خبر داد.
وی با اشاره به عملکرد این دفتر در سال 97، به اجرای 9 اقدام فنی در این طرح اشاره کرد که مواردی چون ایجاد و راه‌اندازی 6 مرکز کنترل با ظرفیت 2 میلیون و 500 هزار نقطه اندازه گیری برای پوشش تمامی مشترکان دیماندی و چاه‌های کشاورزی کشور در 6 شرکت توزیع برق تهران، مشهد، اهواز، زنجان، بوشهر و اصفهان از آن جمله است.
همچنین کاهش 2500 مگاوات از دیماند مصرفی در ساعات پیک، ارسال گزارش دستکاری در کنتورها برای مرکز کنترل و کاهش تلفات غیر فنی، افزایش رویت‌پذیری و بهره‌برداری، نصب یک میلیون کنتور هوشمند برای  مشترکان 3 فاز خانگی و تجاری پرمصرف و مدیریت سمت تقاضا از دیگر اقدامات این دفتر در سال گذشته به شمار می رود.
در این گزارش این دفتر با تاکید بر اولویت تکمیل اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی طرح فهام تصریح شده است: شرکت‌های توزیع برق شهرستان مشهد، تهران بزرگ، زنجان و بوشهر به عنوان نمایندگان شرکت توانیر و ناظران اجرا و تکمیل طرح انتخاب شدند و شرکت توانیر نیز به عنوان یک نهاد بالادستی با تشکیل 2 معاونت مهندسی و اجرایی، انجام فعالیت‌های فنی و اجرایی را برعهده دارد.
همچنین برای اجرای طرح درسال 98 مذاکراتی با شرکت‌های پیمانکار و شرکت‌های کنتورساز انجام و آمادگی این شرکت‌ها برای تامین کنتورهای موردنیاز اعلام شده است.
این گزارش درادامه تدابیر و اقدامات پیش‌بینی شده امنیتی طرح فراسامانه هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی (فهام) را بیان می‌کند و نخستین راهبرد سند "افتا" را الزامی بودن تامین امنیت زیرساخت‌های حیاتی کشور می داند و می افزاید: از آنجا که طرح فهام نیز یک زیرساخت حیاتی کشور جهت مدیریت و پایش بخش توزیع برق است، باید جهت تامین امنیت آن سازوکارهای لازم مطابق سند ذکر شده در نظر گرفته شود.

کد خبر: 78359
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۲۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.