English
چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹, ۱۶:۱۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بزرگ‌ترین ترانس‌های قدرت ساخت کشور در راه شبکه برق خوزستان

بزرگ‌ترین ترانس‌های قدرت ساخت کشور در راه شبکه برق خوزستان
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از خرید شش دستگاه بزرگ ترانس قدرت، به‌عنوان بزرگ‌ترین ترانس‌های قدرت ساخت کشور با ارزش یک‌هزار و 300 میلیارد ریال خبر داد.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمود دشت‌بزرگ" با اشاره به اینکه ترانس‌های قدرت خریداری شده در راه شبکه برق خوزستان هستند، افزود: ترانس‌های خریداری شده از نوع 315 مگاولت آمپر با ولتاژ 400 کیلوولت است و بزرگ‌ترین ظرفیت را در بخش ترانس‌های قدرت دارند و با توجه به شرایط آب و هوایی خوزستان و بر اساس موازین زیست محیطی طراحی و ساخته شده‌اند.
وی با اعلام اینکه روز گذشته طی مراسمی با حضور استاندار خوزستان در شرکت ایران ترانسفو زنجان چهار دستگاه ترانس به این شرکت تحویل داده شد، بیان کرد: ترانس‌ها در مرحله بارگیری و حمل به سمت خوزستان هستند و به تواتر در شبکه نصب و برق‌دار می‌شوند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مقصد نصب و راه‌اندازی این ترانس‌ها را پست‌های 400 کیلو‌ولت پیروزان، هاشمی و بقایی در اهواز و پست امیدیه اعلام کرد.
دشت‌بزرگ برق‌دار شدن این ترانس‌ها را موجب پایداری شبکه برق خوزستان دانست و افزود: نصب ترانس‌ها باعث پایداری انرژی در استان می‌شود و بدین ترتیب کار انتقال برق به شبکه سراسری و دریافت از این شبکه تسهیل یافته و با کیفیت بیشتری انجام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: این ترانس‌ها برای اولین بار در کشور ساخته شده‌ و با این بومی‌سازی از خروج 10 میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری شده است.

کد خبر: 78420
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۱۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.