English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۲۲:۵۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تولید برق ایران توان تامین نیاز شارژ خودروهای برقی را دارد

تولید برق ایران توان تامین نیاز شارژ خودروهای برقی را دارد
مدیرعامل گروه مپنا با اشاره به وجود ۸۰ هزارمگاوات نیروگاه تامین کننده برق در کشور گفت: اکنون برای شارژ خودروهای برقی مشکلی نداریم و تولید برق در کشور توان تامین نیاز این نوع خودرو ها را خواهد داشت.

صبا به نقل از ایرنا، عباس علی آبادی روز شنبه در گفت و گویی افزود: زیرساخت‌های کشور در بخش برق توسعه خوبی یافته است و هرکجا نقطه ضعفی باشد در برق این نقطه ضعف بسیار کم است به گونه‌ای که اکنون ۸۰ هزار مگاوات نیروگاه در دست بهره برداری داریم و ۲۰ هزار مگاوات هم در حال ساخت است و این در حالی است که جمعیت کشورمان ۸۰ میلیون نفر است.

وی ادامه داد: اکنون وضعیت برق در کشورهای همسایه مانند پاکستان به گونه‌ای است که با داشتن ۲۰۰ میلیون جمعیت ۲۰ هزار مگاوات برق و کشور عراق نیز با ۴۰ میلیون جمعیت حدود ۱۴ هزار مگاوات برق تولید می کند.

علی آبادی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر ۲۰ هزار مگاوات برق مازاد داریم که به راحتی می‌تواند برای شارژ خودروهای برقی استفاده شود.

مدیرعامل گروه مپنا تعداد خودروها و ایستگاه شارژ خودروهای برقی را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و گفت: تا زمانی که زیر ساخت نباشد خودرو نمی‌تواند برقی شود، باید زیرساخت باشد که خودرو برقی هم تولید شود بر این اساس گروه مپنا همزمان هم خودرو برقی تولید کرد و هم زیرساخت ایجاد کرد.

وی ادامه داد: اثر این دو در کنار هم به کاهش مصرف سوخت و نیز کاهش آلودگی هوا خواهد انجامید و از همه مهم‌تر شغل برای جوانان ایجاد می‌کند زیرا همه تجهیزات ساخت داخل هستند و علاوه برآن درآمدکشور را افزایش خواهد داد و اینها ضرورت احداث این ایستگاه است.

علی آبادی افزود: راه اندازی ایستگاه شارژ خودرو برقی سبب کاهش مصرف سوخت به نصف مصرف کنونی شده و به جای مصرف بنزین از گاز طبیعی استفاده می‌کند. می‌توان از گاز طبیعی میدان مشترک با کشورهمسایه استفاده کرد ضمن اینکه الان سالانه ۳۰۰ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی تولید می‌شود این گاز را اگر صادر نکنیم می‌توان مانند بنزین در خودروها استفاده کرد این همانند پروژه سی. ان. جی است با این تفاوت که خطر کمتری هم دارد برق است.

مدیرعامل گروه مپنا گفت: به دلیل همین اثرات مطلوب است که استفاده از خودرو برقی در جهان رو به توسعه است. ما نیز بایداز جهان عقب نمانیم و در آن مسیر حرکت کنیم.

وی درباره اثر آن در زمان اوج مصرف برق در کشور و اینکه در این زمان تولید برق کم می‌آورد ادامه داد: به این دلیل است که قیمت برق در کشورمان مانندبنزین ارزان است بنابراین اسراف می‌کنیم که نتجیجه آن می‌شود مصرف بیش از حد اما در زمان اوج مصرف می‌توان ایستگاه‌ها را از مدار خارج کرد.

علی آبادی افزود: زمان اوج مصرف کشور تنها ۲۰۰ ساعت در ۸ هزار و ۷۶۰ ساعت سال است بنابراین می‌توان این در پیک ایستگاه‌ها را خاموش کرد.

قیمت شارژ خودرو برقی ناچیز است

مدیرعامل گروه مپنا در باره قیمت شارژ خودرو گفت: اگر قیمت برق که اکنون برای مردم در مصارف خانگی حدود ۵۰ تا ۶۰ تومان است در ایستگاه شارژ خودرو برقی به ۲۰۰ تومان برسد برای هر ۱۰۰ کیلومتر هزارتومان هزینه شارژ با قیمت برق ۲۰۰ تومانی است. این درحالی که برای رانندگی با بنزین ارزن برای ۱۰۰ کیلومتر باید ۱۰ هزارتومان پرداخت کرد.

وی هزینه شارژ خودروهای برقی را بسیارمناسب و اقتصادی برای کشور دانست.

علی آبادی از مراجعه خودرو سازها به این گروه خبرداد و در عین حال گفت: بنا نداریم که بدنه خودرو بسازیم آنها خودرو می‌سازند ما تنها باطری موردنیاز برای آنها تولید می‌کنیم مگر اینکه استقبال نباشد و خود وارد شده و به تولید خودرو پرداخته می‌شود.

مدیرعامل گروه مپنا در باره بازار هدف افزود: بازار اول این گروه منطقه و آنجایی است که قیمت بنزین واقعی است هرجا قیمت بنزین واقعی باشد بازار بهتر است.

کد خبر: 83326573
۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۲۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.