English
شنبه، ۲ بهمن ۱۴۰۰, ۱۵:۳۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

همایش مشترک ایران و ژاپن در بخش آب و فاضلاب برگزار می‌شود

همایش مشترک ایران و ژاپن در بخش آب و فاضلاب برگزار می‌شود
همایش تخصصی مشترک بین مرکز همکاری‌های خاورمیانه‌ای ژاپن JCCME و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با موضوع "استفاده از تجربیات کشور ژاپن در حوزه بهره‌برداری آب و فاضلاب" در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 28 و 29 خردادماه در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به عنوان متولی صنعت آب و فاضلاب در کشور تاکنون اقدامات متعددی را در زمینه‌ ارتقای سطح دانش مدیران و کارشناسان این صنعت انجام داده است؛ طی سال‌های گذشته یکی از اقدامات شاخص در این رابطه، تفاهم با مرکز همکاری‌های خاورمیانه‌ای ژاپن JCCME جهت استفاده از تجربیات ژاپن به عنوان یک کشور توسعه یافته و انتقال این تجربیات به کشور ایران بوده است.
در این رابطه، تاکنون 10 گروه از مهندسان، مدیران و کارشناسان کشور جهت گذراندن دوره‌های آموزشی و بازدید از تاسیسات آب و فاضلاب ژاپن، به این کشور اعزام شده‌اند که به نوبه خود اقدام شاخصی در صنعت آب و فاضلاب بوده و تاثیر بسزایی در ارتقای سطح دانش کارشناسان داشته است.
بر اساس این گزارش، در ادامه همکاری‌های دو جانبه در سال 98 نیز طرفین موافقت کردند با برگزاری همایش تخصصی مشترک و دعوت از اساتید متخصص ژاپنی طی دو روز کارگاه‌های تخصصی با موضوعات "ارتقای تاب‌آوری در صنعت آب و فاضلاب"، "مدیریت تقاضا و مصرف آب"، "بازچرخانی و مدیریت لجن"، "مشارکت بخش خصوصی_عمومی" و "تعرفه و اقتصاد آّب" برای مدیران و کارشناسان بخش‌های مختلف صنعت آب و فاضلاب کشور ایران برگزار شود.
لازم به ذکر است تاکنون بیش از 700 نفر از مدیران و کارشناسان صنعت آب و فاضلاب کشور برای شرکت در کارگاه‌های تخصصی مذکور، ثبت نام کرده‌اند.

کد خبر:79210
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.