English
پنج شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸, ۰۹:۴۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

برای بهره‌‌وری هر چه بیشتر آب در بخش صنعت تلاش می‌کنیم

برای بهره‌‌وری هر چه بیشتر آب در بخش صنعت تلاش می‌کنیم
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر هماهنگی کامل این وزارتخانه با کارگروه بحران کم‌آبی گفت: مشکل کم‌آبی امری اجتناب‌ناپذیر است و با وجود اینکه بخش صنعت و معدن مصرف کننده میزان محدودی از آب است، اما باز وظیفه داریم برای بهره‌‌وری هر چه بیشتر تلاش کنیم.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن صالحی‌نیا" پیش از ظهر امروز در آیین آغازبه‌کار رویداد ملی سازگاری با کم‌آبی با اشاره به اینکه این بخش فقط دو درصد آب را مصرف می‌کند، افزود: ما برای بحران کم‌آبی سه محور اساسی در وزارتخانه تعریف کردیم که با یک زمانبندی مشخص آن را عملی خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه در فرآیند تولید بخش‌های صنعتی بزرگ‌تر از نظر شاخص آب‌بری دارای اهمیت ویژه‌ای هستند، ادامه داد: این بخش‌های صنعتی بعضا با تکنولوژی قدیمی به فعالیت ادامه می‌دهند که یکی از برنامه‌های ما به‌روز کردن و استفاده از فناوری نوین در این صنایع است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ارتقای بهره‌وری صنایع تازه‌تاسیس افزود: صنایعی مانند پتروشیمی و نفت و گاز در این حوزه از نظر نوع مدیریت و استفاده از فناوری نوین بسیار پراهمیت بوده و جزو اهداف اصلی ماست.
صالحی‌نیا اضافه کرد: محور دوم مربوط به صنایع کوچک و متوسط است که تحت نظر شرکت شهرک‌های صنعتی فعالیت می‌کنند و مواردی همچون تصفیه فاضلاب و مدیریت آب مدنظر ماست که در برخی اماکن متناسب با بودجه در حال توسعه است.
وی ادامه داد: سعی کردیم برخی واحدهای متوسط را در مناطق ساحلی و با استفاده از آب‌شیرین‌کن‌ها تجهیز کنیم که البته با توجه به نوپا بودن این تکنولوژی در مرحله ابتدایی قرار داریم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: در نهایت تدوین طرح جامع و تعریف استاندارد برای صنایع فعال و در حال احداث جزو مهم‌ترین برنامه‌های این وزارتخانه است که بر اساس آن فعالان بخش خصوصی و دولتی مطابق آن استاندارد فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.


کد خبر:79442
۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۱۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.