English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۵:۵۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پیشنهاد تعیین شرکت مادر تخصصی ساتکاب به عنوان سازمان توسعه‌ای

پیشنهاد تعیین شرکت مادر تخصصی ساتکاب به عنوان سازمان توسعه‌ای
وزارت نیرو درخواست تعیین شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالا‌های آب و برق (ساتکاب) به عنوان سازمان توسعه‌ای را به هیئت دولت ارائه کرد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، در متن پیشنهاد وزارت نیرو به هیئت دولت آمده است: صنعت آب و برق کشور نقش بسیار مهمی در عرضه اقتصادی، اجتماعی و زیربنایی کشور ایفا می‌نماید و تداوم تامین برق و آب پایدار در آینده، توام با کاهش هزینه‌ها مستلزم حمایت و پشتیبانی از این صنعت برای استفاده از دانش و فناوری‌های نوین است. در این راستا هیئت وزیران در مرداد ۱۳۹۶ با لغو انحلال شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب) امکان استفاده از ظرفیت‌های لازم برای دستیابی به این اهداف را فراهم کرده است.
عملیاتی کردن فناوری های نوین در صنعت آب، برق و آب و فاضلاب که توسط شرکت‌های دانش بنیان تولید می‌شود و یا انتقال آن دسته از فناوری‌های نوین که در داخل کشور وجود ندارند، نیازمند حمایت اقتصادی، فنی و تخصصی است و این نوع حمایت‌ها به موجب قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی توسط سازمان‌های توسعه‌ای انجام می‌پذیرد.
بر این اساس و بمنظور استفاده از این ظرفیت، وزارت نیرو درخواست کرده است تا "ساتکاب" در فهرست سازمان‌های توسعه‌ای درج شود.

کد خبر:79761
۱۲ تیر ۱۳۹۸ ۲۳:۵۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.