English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۶:۰۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اختراع "مترسک الکترونیکی" در اصفهان

اختراع "مترسک الکترونیکی" در اصفهان
شرکت توزیع برق استان اصفهان به‌منظور ارتقای ایمنی کارکنان، موفق به تولید دستگاه مترسک الکترونیکی شد.

به گزارش سرویس علم و فن آوری پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق استان اصفهان گفت: با تولید دستگاهی با امواج فراصوت، موفق به دورکردن حیوانات وحشی و ارتقای ایمنی همکاران در حین عملیات شدیم.
"محمدحسین استکی" با اشاره به حوادث رخ داده و وجود خطرات متعدد در حین بازدید از شبکه و تاسیسات زیر بار در مناطق روستایی و خارج از محدوده شهرها برای برخی از همکاران، افزود: بر همین اساس مطالعاتی در خصوص کاهش این خطرات و ارتقای ایمنی پرسنل صورت گرفت و در نهایت با همکاری یکی از شرکت‌های دانش بنیان استان، دستگاهی با قابلیت اطمینان بسیار بالاتر از دستگاه‌های نمونه خارجی طراحی و ساخته شد.
وی با بیان اینکه تست‌های میدانی این تجهیز موفقیت‌آمیز بوده است، اظهار کرد: مکانیزم این دستگاه به نحوی است که با تولید امواج اولتراسونیک (امواج الکترومکانیکی)، باعث ترک محل و دوری حیوانات شده و به فرد فرصتی کوتاه برای دور شدن از محل می‌دهد.
معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق استان اصفهان هدف از این پروژه را افزایش ایمنی همکاران، جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به حیوانات با توجه به ترس از مواجهه افراد با آنها و در راستای حفظ محیط زیست عنوان کرد.
استکی خاطرنشان کرد: به‌منظور بررسی تأثیر این دستگاه روی شخص استفاده کننده، استانداردهای معتبر مرتبط با امواج فراصوت بررسی و مشخص شد امواج تولید شده توسط این دستگاه در محدوده بدون خطر(Safety)  قرار دارد.

کد خبر:79855
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۰:۲۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.