English
شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸, ۱۵:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پایان خط دوم آبرسانی به شیراز تا بهمن‌ماه سال جاری

پایان خط دوم آبرسانی به شیراز تا بهمن‌ماه سال جاری
معاون آب و آبفای وزیر نیرو در بازدید از خط دوم آبرسانی از سد درودزن به شیراز از پایان عملیات اجرایی این طرح تا بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.


صبا به نقل از
پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "قاسم تقی‌زاده خامسی" که به‌همراه وزیر نیرو به استان فارس سفر کرده است، این پروژه را برای تامین کمبود آب شرب شهر شیراز و شهرک‌های اطراف این کلانشهر حائز اهمیت عنوان کرد و ادامه داد: با اجرای این خط آبرسانی حدود 3 مترمکعب آب باکیفیت از سد درودزن به شهر شیراز منتقل خواهد شد و با اتمام آن، آب شرب پایدار برای این شهر تا افق سال 1425 تامین خواهد شد.
وی ادامه داد: در زمان حاضر از 75 کیلومتر طول این خط، حدود 60 کیلومتر انجام شده که 5 کیلومتر از این خط انتقال با لوله‌هایی به قطر 3.5 متر اجرا شده است، تمامی ایستگاه‌های پمپاژ ساخته شده و تجهیزات آن نیز در حال نصب است.
تقی‌زاده خامسی با اشاره به سرعت مناسب اجرای این طرح گفت: در این بازدید مصوب شد اجرای این خط آبرسانی تا بهمن‌ماه سال جاری به پایان برسد و با تکمیل این خط در زمان مقرر مشکل کمبود آب شرب شیراز به طور کامل رفع خواهد شد.
وی مجموع اعتبار این پروژه را حدود 455 میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون حدود 255 میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده و از نظر تخصیص اعتبار برای ادامه طرح نیز هیچ مشکلی وجود ندارد.
معاون آب و آبفای وزیر نیرو تصریح کرد: پس از پایان این طرح، خط اول و دوم آبرسانی به شیراز به هم متصل خواهد شد و با این حجم آب انتقال یافته، تامین آب به ویژه در جنوب شیراز و شهرک‌های اقماری این شهر به حالت پایدار خواهد رسید.

کد خبر:77774
۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۲۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.