English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۴:۵۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

برقراری انشعاب آب، برق و فاضلاب برای یک‌میلیون و 977 هزار واحد مسکن مهر در کشور

برقراری انشعاب آب، برق و فاضلاب برای یک‌میلیون و 977 هزار واحد مسکن مهر در کشور
وزیر نیرو از ایجاد انشعاب آب، برق و فاضلاب برای یک‌میلیون و 977 هزار و 500 واحد مسکن مهر در کشور خبر داد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" عصر امروز در آیین بهره‌برداری از بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم گفت: از دو میلیون و ۲۵۰ هزار واحد ساخته شده مسکن مهر، یک میلیون و 977 هزار و ۵۰۰ واحد آن در حال حاضر دارای انشعاب آب، برق و فاضلاب است.
وی با بیان اینکه تا این امکانات فراهم نمی‌شد امکان بهره‌برداری از این واحدها امکان‌پذیر نبود، افزود: ۵۹ درصد از انشعاب‌های منازل مسکن مهر در دولت تدبیر و امید فراهم شده است.
وزیر نیرو همچنین بر جابه‌جایی شبکه فوق توزیع تلسکوپی به زمینی و اعمال طراحی‌های جدید برای کاهش مشکلات در شهرستان جهرم تاکید کرد.

افزایش 300 مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر تا پایان امسال
وزیر نیرو گفت: در حال حاضر ۱۱۵ نیروگاه تجدیدپذیر با ظرفیت ۷۵۰ مگاوات در سطح کشور داریم و انشاالله تا پایان امسال ۳۰۰ مگاوات دیگر به این ظرفیت اضافه خواهد شد.
وی افزود: ۸۰ درصد این نیروگاه‌ها در دولت تدبیر و امید ساخته و وارد مدار بهره‌برداری شده است.
اردکانیان با بیان اینکه وزارت نیرو هم اکنون در استان فارس ۳۸۶ پروژه آب، برق و فاضلاب در دست اجرا دارد، اظهار کرد: این پروژه‌ها به‌طور متوسط از پیشرفت اجرایی بیش از ۴۰ درصد برخوردار هستند و برای این تعداد پروژه بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان هزینه در نظر گرفته شده است.
وزیر نیرو اضافه کرد: تلاش ما بر این است که تا پایان دولت دوازدهم تعداد قابل ملاحظه‌ای از این پروژه‌ها از جمله آبرسانی به شیراز از سد درودزن، آبرسانی به داراب از سد رودبال، آبرسانی به فسا و خطوط انتقال تصفیه‌خانه‌های مورد نیاز این پروژه‌ها را مطابق برنامه زمانبندی وارد مدار بهره‌برداری کنیم.
وی افزود: در طول نیم‌سال 1392 تاکنون بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع دولتی و بخش خصوصی در صنعت برق کشور سرمایه‌گذاری شده است که بیش از ۱۲ هزار مگاوات ظرفیت نصب شده برق کشور افزایش یافته و بیش از ۱۱۱ هزار کیلومتر خط انتقال و شبکه فوق توزیع و توزیع ساخته شده به گونه‌ای که شاخص‌های موجود کشور در این زمینه قابل رقابت با کشورهای توسعه یافته است.
وزیر نیرو تصریح کرد: کشور ایران در این زمینه امکان مقایسه و طرح شاخص‌ها با ایالات متحده آمریکا را نیز دارد.
وی تصفیه‌خانه‌های کشور را با توجه به نقش مهم آنها در ارتقای سطح بهداشت عمومی را یکی از شاخصه‌های توسعه یافتگی دانست و ادامه داد: با توجه به اینکه به اتکای فناوری‌های امروز، پساب تصفیه شده یکی از مطمئن‌ترین منابع آب است، به همین خاطر برخی صنایع بین "پساب تصفیه‌شده" و "آب خام" گزینه اول را ترجیح می‌دهند؛ چرا که می‌دانند دومین گزینه می‌تواند با عدم قطعیت‌هایی مواجه شود.
در سفر وزیر نیرو، آغاز به‌کار و بهره‌برداری از ۱۲ پروژه برق و آب و فاضلاب در شهرستان‌های مختلف استان فارس با ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار انجام شد که بخشی از آنها روز گذشته و بخش دیگر آن امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد.
علاوه بر آن، عملیات اجرایی سه پروژه دیگر هم در بخش‌های برق و آب و فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان آغاز شد.

کد خبر:79961
۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۷:۴۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.