English
یکشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹, ۰۱:۵۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

متوسط رشد سالانه ۳۰ درصدی برق تجدیدپذیر در کشور

متوسط رشد سالانه ۳۰ درصدی برق تجدیدپذیر در کشور
رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) گفت: رویکرد توسعه مناطق محروم با توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر با مالکیت مردم می تواند رویکرد پرسودی برای کشور باشد که این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

صبا به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیدمحمد صادق‌زاده، رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) اظهار داشت: ظرفیت تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور به حدود 750 مگاوات رسیده و توسعه در این بخش در اقصی نقاط کشور در حال انجام است.

وی افزود: رشد سالانه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور در طی سالهای اخیر به 60 درصدی نیز رسید، اما متوسط رشد سالانه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر 30 تا 35 درصد است.

رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) تصریح کرد: انرژی‌های تجدیدپذیر برای کشور ما فقط یک ظرفیت در بخش تولید برق نیست، بلکه یک موضوع اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی است.

وی ادامه داد: توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر می تواند به منظور توسعه مناطق محروم استفاده شود چرا که اشتغال‌زایی خوبی به همراه دارد.

صادق‌زاده با بیان اینکه "حفظ محیط زیست به دلیل آلاینده نبودن فرآیند تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر دستاورد مهم آن است"، گفت: از مجموع حدود 750 مگاوات ظرفیت ایجاد شده در بخش تولید تجدیدپذیرها، 115 نیروگاه مگاواتی و 3500 نیروگاه کیلوواتی داریم که افراد حقیقی مالک این نیروگاه‌های کوچک هستند.

معاون وزیر نیرو خاطرنشان کرد: همچنین بخشی از این ظرفیت، تحت فعالیت و مالکیت افرادی قرار گرفته که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) بودند و اکنون با اشتغال در این نیروگاه کوچک تجدیدپذیر، از زمره نیاز به حمایت کمیته امداد خارج شده‌اند و رویکرد توسعه مناطق محروم با توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر با مالکیت مردم می تواند رویکرد پرسودی برای کشور باشد که این مهم در دستور کار قرار گرفته است.


کد خبر:2054664
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۱۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.