English
شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹, ۱۸:۴۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سازندگان تجهیزات صنعت برق به استفاده از استانداردهای فناوری نانو ملزم شوند

سازندگان تجهیزات صنعت برق به استفاده از استانداردهای فناوری نانو ملزم شوند
مشاور عالی پژوهشگاه نیرو، بکارگیری استانداردهای فناوری نانو توسط سازندگان تجهیزات صنعت برق را ضروری دانست و گفت: لازم است با توانیر و شرکت‌های مرتبط مذاکره شود تا ساخت تجهیزات صنعت برق بر اساس استانداردهای کسب شده در مرکز نانو پژوهشگاه نیرو انجام شود.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "حمید چیت‌چیان" در حاشیه جلسه ارزیابی طرح "استفاده از فناوری نانو در مواد و تجهیزات خط و پست" افزود: در این رابطه لازم است با سازمان استاندارد هم مذاکره شود تا ساخت این نوع تجهیزات مطابق با استانداردهای لازم صورت گیرد.
وی ادامه داد: طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های پژوهشگاه نیرو به دانشگاه‌ها واگذار شده است و این نمونه خوبی از همکاری بین دانشگاه و صنعت است.
در ادامه "نسترن ریاحی" رئیس مرکز توسعه فناوری نانو در صنعت برق با بیان اینکه به اساتید دانشگاهی پیشنهاد شده که دانش به دست آمده را از طریق همکاری با یک شرکت دانش بنیان توسعه دهند، اظهار داشت: واقعیت این است که پروژه‌های نانو را افرادی که صرفا دانشگاهی هستند نمی‌توانند انجام دهند.
وی افزود: محصولات دانش بنیان نانویی در کشور وجود دارد که قابلیت استفاده در صنعت برق را دارد اما هنوز این توسعه کاربری انجام نشده است.
رئیس مرکز توسعه فناوری نانو در صنعت برق ادامه داد: یکی از فعالیت‌های مرکز توسعه فناوری نانو، شناسایی و بررسی این نمونه‌ها، انجام آزمایش‌های اولیه و تست آنها روی محصولات صنعت برق است که مشخص شود کدام یک از این موارد قابلیت استفاده در صنعت برق با شرایط فعلی را دارد.
ریاحی افزود: برخی از این محصولات نیاز به ارتقا داشته و برخی دیگر نیاز به توسعه یا سفارشی سازی دارند.

کد خبر:80161
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۲۳:۴۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.