English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۸:۵۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پرمصرف‌های برق خوش مصرف‌ شدند

پرمصرف‌های برق خوش مصرف‌ شدند
وزیر نیرو گفت: با توجه به تعرفه‌هایی که برای مصرف انرژی وضع شده است، بخش قابل توجه‌‌ای از پرمصرف‌های برق سال گذشته به گروه خوش مصرف‌ها پیوسته‌اند.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: از سال گذشته به پیشنهاد وزارت نیرو و هیئت وزیران مصوبه‌ای داشتیم مبنی بر اینکه ایجاد محدودیت برای پرمصرف‌ها را از سازمان‌های دولتی آغاز کنیم، البته انتظارمان این است که سایر مصرف کنندگان در بخش های تجاری و خانگی هم الگوی مصرف انرژی را رعایت کنند اما واقعیت این است که ما از خود دولت شروع کردیم.
وزیر نیرو متذکر شد: به همین منظور سال گذشته هیئت وزیران دو مصوبه را به تصویب رساند که به سال گذشته اختصاص نداشت و برای همه سال‌ها در فصل گرم باید اجرا شود، مگر زمانی که این مصوبه لغو یا جایگزین پیدا کند.
اردکانیان بیان کرد: یکی از آن مصوبات در ۱۹ خرداد سال گذشته به تصویب رسید که بر اساس آن، بحث تغییر ساعت کار اداری در چهار استان مطرح شد و مصوبه دیگری هم در ۱۳ تیر ماه به تصویب رسید که بر اساس آن به کلیه استانداران اجازه داده شد که با توجه به اطلاعاتی که شرکت‌های توزیع برق عرضه می‌کنند، اجازه داشته باشند برای تغییر ساعت کار ادارات تصمیم‌گیری کنند به نحوی که دستگاه‌های سرمایشی فشار کمتری به شبکه برق بیاورند تا با قطع برق و کمبود تولید و خاموشی مواجه نشویم.
وی افزود: اجرای این مصوبات تاکنون تجربیات بسیار خوبی بوده است و سال گذشته حدود دو هزار مگاوات در مجموع توانستیم مدیریت مصرف کنیم.
وزیر نیرو تصریح کرد: امسال زمانی که با فصل گرم مواجه شدیم، طبیعتاً همان مصوبات مطرح بود اما در هیئت وزیران بحثی مبنی بر تغییر ساعت اداری در تهران مطرح شد که با توجه به ویژگی‌های خاصی این استان و وجود مراکز متعدد، تصمیم گرفته شد که تغییر ساعت انجام نشود، چرا که این اقدام می‌توانست موجب مشکلاتی شود و لذا قرار شد بنده و وزیر کشور در جلسه‌ای به صورت جداگانه این موضوع را بررسی کنیم.
اردکانیان یادآور شد: این جلسه با حضور وزیر کشور و استاندار تهران برگزار شد و تصمیم این شد که ساعت کار را در تهران تغییر ندهیم اما در مقابل سازمان‌های دولتی با تأکید از سوی استانداری تهران، موظف باشند دمای آسایش را که بین ۲۴ تا ۲۵ درجه است، رعایت کنند و دما را در سازمان‌های دولتی کمتر نکنند تا از این حیث فشاری به تولید نیاید و اگر جایی از حد مجاز و متعارف تجاوز شد، استاندار موظف شد که موضوع را دنبال کند و تذکر دهد و همچنین نسبت به قطع برق در یک فاصله زمانی کوتاه اوج بار اقدام شود.
وی گفت: بر اساس گزارشی که بنده در اختیار دارم، تعداد کمی از مؤسسات و مراکز با هماهنگی و اجازه استانداری تهران، برای ساعاتی به دلیل تخطی از این تصمیم و مصرف بالای برق، برق آنان قطع و سپس وصل شده و توجه و تنبه کافی فراهم شده است.
وزیر نیرو اظهار داشت: امسال ما با همراهی هموطنان روبه‌رو بودیم و علیرغم آنکه فصل گرم زودتر شروع شد و افزایش دما سراسری است اما در وضعیت خوبی هستیم که این مسئله به دلیل همراهی و پشتیبانی همه مصرف کنندگان صورت گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: البته تعرفه‌هایی هم که برای امسال وضع شد، اثرگذار بوده است و پرمصرف‌های پارسال به میزان قابل ملاحظه‌ای به گروه خوش مصرف‌ها پیوسته‌اند.

کد خبر:80195
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۵۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.