English
دوشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۸, ۱۷:۳۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ابلاغ بخشنامه پرداخت تسهیلات احداث نیروگاه خورشیدی به بانک ها

ابلاغ بخشنامه پرداخت تسهیلات احداث نیروگاه خورشیدی به بانک ها
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو از ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی به پنج بانک برای تامین منابع مالی از محل سپرده‌های قر‌ض‌الحسنه و عادی برای پرداخت 100 هزار وام 50 میلیون تومانی با نرخ چهار درصد برای احداث نیروگاه خورشیدی خبر داد.

صبا به نقل از خبرگزاری فارس، داود طارمی فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو با اشاره به استفاده از پتانسیل بسیجیان سراسر کشور در مدیریت پیک بار تابستان 98، گفت: با توجه به اینکه بخش زیادی از پیک بار فصل تابستان مربوط به سیستم‌های سرمایشی است، بدین منظور طرحی در جهت مدیریت بار سیستم‌های سرمایشی مراکز بسیج سراسر کشور به شرکت توانیر ارائه شده است.

وی افزود: در این طرح با استفاده از سامانه ارتباط پیامکی به مراکز بسیج سراسر کشور اعلام خواهد شد که در ساعات مشخصی از روز و در زمان پیک مصرف سیستم‌های سرمایشی خود را خاموش کنند تا از طریق این همیاری، کمک بیشتری به شبکه برق کشور برای گذر از اوج مصرف روزهای گرم سال شود.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو ادامه داد: این برنامه پس از موافقت مدیرعامل توانیر به سازمان بسیج مستضعفان نیز منعکس شده است تا نسبت به ابلاغ ماموریت به سراسر کشور جهت کاهش مصرف در اوج ساعت پیک اقدام شود.

طارمی با اشاره به توسعه و استفاده از مولدهای اضطراری نهادهای نظامی در زمان پیک بار تابستان، گفت: پس از توافقات اولیه با شرکت توانیر و تخصیص اعتبار لازم با تجهیز گروه‌های جهادی از سوی سازمان بسیج مهندسان این برنامه هم اکنون در مناطق تحت پوشش شرکت توزیع برق تهران آغاز شده است تا مولدهای اضطراری مراکز نظامی در استان برای گذر از پیک مصرف سال جاری به کار گرفته شود.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح جهاد روشنایی اشاره کرد و افزود: در قانون بودجه سال 98 با موافقت مجلس شورای اسلامی پنج هزار میلیارد ریال به منظور احداث 100 هزار نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی در مناطق محروم کشور اختصاص پیدا کرده است.

وی یادآور شد: اخیرا نیز با ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی پنج بانک ملت، سپه، تجارت، صادرات و ملی موظف به تامین منابع مالی از محل سپرده‌های قر‌ض‌الحسنه و عادی جهت پرداخت یکصد هزار وام 50 میلیون تومانی با بازپرداخت 60 ماهه و نرخ چهار درصد برای متقاضیان احداث نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی (طرح جهاد روشنایی) شده‌اند.

کد خبر:13980431000412
۱ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.