English
دوشنبه، ۱۸ آذر ۱۳۹۸, ۰۱:۳۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

متحد و منسجم از ظریف حمایت کنیم

متحد و منسجم از ظریف حمایت کنیم
رضا اردکانیان، وزیر نیرو
در پی تحریم محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران از سوی دولت آمریکا، شماری از اعضای هیئت دولت در یادداشت‌هایی با تقبیح این عمل، از وزیر خارجه کشورمان اعلام حمایت کردند. متن یادداشت رضا اردکانیان وزیر نیرو در این زمینه به شرح زیر است:


اول - هر دشمنی، بویژه پس از اعتراف به اینکه رقیب‌اش در «مذاکره» شکست ناپذیر است، سرمایه‌ها و ابزارهای کارآمد رقیب خود را هدف قرار می‌دهد و از این منظر تحریم آقای دکتر ظریف نشان می‌دهد که زبان دیپلماسی، گفت‌وگو و صلح‌اندیشی در جهان نفوذ و تأثیر دارد و یکی از دو بال قدرت ملی ایران، در کنار قدرت سخت است.
 
گفتمان‌ها و کلمات در جهان حساس به افکار عمومی امروز، اهمیت دارند و آقای دکتر ظریف حامل گفتمان و کلمات منطق متقن جمهوری اسلامی ایران برای تقویت صلح، نفی خشونت و احترام به حقوق ملت ایران است.
 
دوم - آقای دکتر ظریف مجری و همزمان پرچم و نماد سیاست‌ خارجی مبتنی بر عزت، حکمت و مصلحت است. کاخ سفید تصور می‌کند با تحریم آقای دکتر ظریف می‌تواند این نوع سیاست خارجی را تضعیف کند. شخص آقای دکتر ظریف محصول و مقوّم این رویکرد است و نشانه گرفتن او توسط کاخ سفید اهمیت ایستادگی بر سر این نوع سیاست خارجی را نشان می‌دهد.
 
سوم - تحریم آقای دکتر ظریف اقدامی روانشناسانه برای نشان دادن هزینه‌دار بودن ایستادگی بر سر حقوق ملت ایران و میهن‌دوستی است. هر ملتی با پرداخت این گونه هزینه‌هاست که خود را در عرصه جهانی ثابت می‌کند و به توانمندی‌های خود ایمان می‌آورد. متحد و منسجم باید از آقای دکتر ظریف حمایت کنیم تا مشخص شود ایرانیان قدردان سرداران و سربازان وطن خود هستند، خواه در عرصه دیپلماسی یا دفاع.
 
چهارم - سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و منطقه‌ای که بنیادشان بر «مذاکره» بنا نهاده شده است، اگر امروز در مقابل این بی‌اخلاقی بین‌المللی صرفاً به «ابراز تأسف» و «توصیه به خویشتنداری» بسنده کنند، فردا شریک ناکارآمدی خود خواهند بود.پاون - کد خبر:80696
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۵۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.