English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۹:۳۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نشانه‌ای از باز شدن قفلهای بانک مرکزی مشاهده نمی‌شود

نشانه‌ای از باز شدن قفلهای بانک مرکزی مشاهده نمی‌شود
وزیر کار و امور اجتماعی گفت: هنوز هیچ نشانه‌ای از بازشدن این قفل‌ها دیده نمی شود، اما امیدوارم این قفل‌ها هرچه زودتر با درایت باز شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی، سید محمد جهرمی در حاشیه بازدید از پروژه میان گذر دریاچه ارومیه اظهار داشت: اگر مشکلات بانکی و اختصاص اعتبار برای ایجاد اشتغال در بنگاهها حل شود می‌توان به کاهش نرخ بیکاری به 4/8 درصد نزدیک شد.
وی با اشاره به اینکه در یک هفته آینده نرخ بیکاری6 ماهه نخست امسال اعلام خواهد شد، گفت: این نرخ در بهار امسال حدود 6/9 درصد بود و با این نرخ حدود 2 میلیون و200 هزار نفر از مردم فعال کشور بیکار بوده‌اند.
جهرمی ادامه داد: سال گذشته یکی از سال‌های موفق در زمینه ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور بود که امیدواریم روند کاهش نرخ بیکاری در کشور حفظ شده و تقویت شود.
جهرمی در مورد بازشدن قفل‌های شبکه بانکی، گفت: هنوز هیچ نشانه‌ای از بازشدن این قفل‌ها دیده نمی شود، اما امیدوارم این قفل‌ها هرچه زودتر با درایت باز شوند.
وی تکمیل طرح‌های نیمه تمام بنگاه‌های اقتصادی را اولویت برنامه‌های این بنگاهها در کشورعنوان کرد و افزود: در کنار این امر، اختصاص سرمایه در گردش به بنگاههای اقتصادی و ایجاد بنگاههای جدید را نیز در دستور کار قرار خواهیم داد.
جهرمی استانهای موفق در زمینه بنگاههای اقتصادی را در اولویت ارائه تسهیلات اعلام و اظهار کرد: سعی می کنیم عدالت در این زمینه رعایت شود.
وزیر کار و امور اجتماعی، استان آذربایجان غربی را یکی از استان‌های مهم کشور در زمینه‌های تولیدی و صادراتی عنوان کرد و افزود: این استان باید با بسیج تمامی امکانات، راه خود را برای صنعتی شدن هموار کرده و زیرساخت‌های آن را ایجاد کند.
وی راه اندازی هرچه سریعتر میانگذر دریاچه ارومیه را بسیار مفید برای استان دانست و تاکید کرد: باراه اندازی آن یکی از مهمترین زیرساخت‌های توسعه استان فراهم خواهد شد

روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی
۲۲ مهر ۱۳۸۷ ۰۹:۳۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.