English
شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸, ۱۷:۰۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

هر 90 روز یک تصفیه‌خانه آب به مدار بهره‌برداری وارد شده است

هر 90 روز یک تصفیه‌خانه آب به مدار بهره‌برداری وارد شده است
وزیر نیرو گفت: از آغاز دولت تدبیر و امید و با پشتیبانی مردم و دولتمردان، هر 90 روز یک تصفیه‌خانه آب به مدار بهره‌برداری وارد شده است.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در آیین افتتاح تصفیه خانه آب شرب ابهر و خرمدره اظهار کرد: با دعوت استاندار و نمایندگان برای حضور در زنجان این توفیق در هفته دولت برای حضور در استان زنجان فراهم شد.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید رجایی و باهنر به دیدار هیات دولت با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: هفته دولت هفته‌ای برای عرضه عملکردها و ارزیابی عملکردها و خدمت به مردم است و بایستی از فرصت موجود برای خدمت به مردم نهایت استفاده را کرد؛ اگر پایبند به مبانی اصولی شویم و گرفتار حاشیه نشویم می‌توانیم ظرفیت منابع انسانی استفاده بهینه کنیم.
اردکانیان بر ضرورت شناسایی نیروی انسانی کارآمد و بهره‌گیری از آن تاکید کرد و گفت: دولت این ظرفیت را داشته که خدمات بزرگی را با کمک مردم و مسئولان عرضه کند.
وزیر نیرو با بیان اینکه تصفیه‌خانه ابهر و خرمدره 145 اُمین تصفیه خانه آب در کشور بود، ادامه داد: از آغاز دولت یازدهم، با پشتیبانی مردم و دولتمردان هر 90 روز یک تصفیه‌خانه آب به مدار بهره‌برداری وارد شده و در بازه زمانی 40 تا 45 روز یک تصفیه‌خانه فاضلاب در کشور بهره‌برداری شده است.
به گفته وی؛ امروز در حدود 20 میلیون هکتار اراضی کشاورزی با پساب فاضلاب تصفیه شده آبیاری می‌شود و تلاش شده تا برای صنایع از آب تصفیه شده فاضلاب استفاده شود و امروز تعداد تصفیه خانه‌های فاضلاب به 224 تصفیه خانه در کشور رسیده است.
اردکانیان به تحریم‌های دشمنان برعلیه ایران اشاره کرد و گفت: ایران در منطقه اثرگذار است و دشمنان احساس نگرانی می‌کنند که یک کشور با این تحریم‌ها به پیش می‌رود.
به گفته وی، ارتباط ایران با همسایگان و بازی بین‌المللی و نوع رفتار با دنیا در این اوضاع ملتهب در مسیر عمران با سرعت خوبی پیش می‌رود که نیازمند مراقبت و مواظبت و پرهیز از ورود در عرصه‌هایی است که گرفتارمان کند.
وی به نقش استان زنجان در تولید مواد غذایی و صنعتی اشاره کرد و گفت: حرکت رو به جلو و افزایش تاب‌آوری مردم دغدغه دولت و نمایندگان است؛ افزایش احساس رضامندی مردم کاری سخت‌تر از اجرای پروژه‌هاست چراکه به اتکای رضامندی مردم امید در جامعه رشد می‌کند و وظیفه همه ما افزایش احساس رضایت‌ در مردم است.
وی افزود: وزارت نیرو 1219 پروژه با 5 هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار در استان زنجان در دست اجرا دارد و نیروگاه خورشیدی شمالغرب با 78 میلیارد تومان در زنجان افتتاح شد که به تنهایی از مصرف 3 هزار مترمکعب آب و تولید 10 هزار تن گاز دی اکسید کربن جلوگیری می‌شود.
 
توسعه آبیاری نوین در پایین‌دست سد "کینه‌ورس"
استاندار زنجان هم در سخنانی با تبریک هفته دولت اظهار کرد: با 507 پروژه این هفته را آغاز کردیم که 31 درصد کمیت پروژه کاهش یافته ولی ارزش پروژه‌های افتتاحی 2.8 برابر سال گذشته بوده است که بیانگر توجه ویژه به کیفیت پروژه‌ها بوده است.
فتح اله حقیقی با اشاره به اینکه توجه به موضوعات نوین با اقتصاد دانش بنیان در این دولت مورد توجه ویژه است، افزود: پروژه تصفیه خانه تا سال 93 تنها هشت درصد پیشرفت داشته ولی در دولت این موضوع مورد توجه بوده و امیدواریم طرح توسعه این پروژه با دستور وزیر نیرو ادامه پیدا کند.
استاندار زنجان توسعه آبیاری نوین در پایین‌دست سد "کینه‌ورس" را مورد توجه قرار دارد و گفت: امید داریم 200 هکتار زمین کشاورزی تحت پوشش سامانه‌های آبیاری نوین قرار گیرد.
به گفته وی طبق تعهدات انجام شده در خصوص آبیاری نوین در استان 19 هزار هکتار تحت پوشش قرار گرفته 4500 هکتار در دست اجراست و 1500 هکتار در حال واگذاری است.
به گفته استاندار زنجان تعداد پروژه‌های ابهر و خرمدره 150 پروژه با 170 میلیارد تومان اعتبار است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان هم در سخنانی با اشاره به اینکه طرح در سال 88 کلنگ زنی شد گفت: سال 92 تنها هشت درصد پیشرفت فیزیکی داشت که در بازدید وزیر نفت نیرو وقت از این پروژه پس از یک و نیم سال توقف کلید خورد.
علیرضا جزقاسمی ادامه داد: از اسفندماه 97 به صورت آزمایشی در مدار بهره برداری قرار گرفت و از آن تاریخ به بعد مردم شهرهای ابهر و خرمدره از آب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.
وی خاطرنشان کرد بخش تصفیه‌خانه این طرح به بهره برداری رسیده است؛ از مجموع 400 لیتر دبی آب انتقالی در این تصفیه‌خانه 180 لیتر دبی آب انتقالی برای شهر خرمدره و 220 لیتر دبی آب انتقالی برای شهر ابهر است.
تصفیهخانه آب شرب ابهر و خرمدره 400 لیتر برثانیه ظرفیت دارد؛ طول خطوط انتقال اجرا شده 22.5 کیلومتر در اقطار 400 تا 700 میلیمتر از جنس چدن داکتیل است.
طرح آبرسانی به شهرهای ابهر و خرمدره با اعتبار 522 میلیارد ریال و با هدف تأمین آب پایدار و بهداشتی شهرهای ابهر و خرمدره اجرا می‌شود.

کد خبر:81412
۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۵:۰۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.