English
یکشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۸, ۲۰:۱۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی نکا احداث می‌شود

بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی نکا احداث می‌شود
مدیرعامل شرکت برق حرارتی از آغاز عملیات اجرایی بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی نکا در روز نهم شهریورماه جاری خبر داد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محسن طرزطلب" با اشاره به آغاز عملیات اجرایی توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی نکا به ظرفیت اسمی 324 مگاوات در استان مازندران گفت: این نیروگاه در دو واحد گازی هریک به ظرفیت 162 مگاوات احداث خواهد شد.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی، هزینه مورد نیاز برای احداث این پروژه را بالغ‌بر 64 میلیون یورو در بخش ارزی و 5000 میلیارد در بخش ریالی، عنوان کرد و افزود: اعتبار بخش گاز این نیروگاه از محل موافقتنامه احداث 22 واحد بخش بخار نیروگاه‌های سیکل ترکیبی تأمین می‌شود.
وی با بیان اینکه در ساخت این نیروگاه از توربین‌های گازی 94.2V  استفاده می‌شود که تا 3000 دور بر دقیقه سرعت خواهد داشت، خاطر نشان کرد: سوخت اصلی این نیروگاه گاز و سوخت دوم آن گازوئیل است که در زمان قطع گاز به مدت 45 روز پاسخگوی نیاز سوخت نیروگاه خواهد بود.
طرزطلب، افزایش ظرفیت تولید برق منطقه و تأمین بخشی از تقاضای شبکه سراسری برق کشور را از جمله اهداف این پروژه عنوان کرد و افزود: اشتغال‌زایی و استفاده حداکثری از توان مهندسی داخل کشور و ارتقای دانش فنی در ساخت نیروگاه‌های حرارتی چشم‌انداز اجرای این پروژه به‌شمار می‌آید.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: تاکنون مطالعات امکان‌سنجی و مکان‌یابی، ارزیابی اثرات زیست محیطی نیروگاه و طراحی نیروگاه صورت گرفته و مناقصه برای تعیین پیمانکار ساخت و مطالعات ژئوتکنیک آن در دست انجام است.
شایان ذکر است، این نیروگاه در کیلومتر 25 جاده زاغه مرز شهرستان نکا قرار دارد.


کد خبر:81542
۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۶:۵۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.