English
چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸, ۱۵:۵۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بازدید نمایندگان وزارتخانه‌های نیرو، کشور، امور خارجه و مرزبانی ناجا از طرح‌های حاشیه رودخانه ارس

بازدید نمایندگان وزارتخانه‌های نیرو، کشور، امور خارجه و مرزبانی ناجا از طرح‌های حاشیه رودخانه ارس
هیئتی متشکل از نمایندگان وزارت‌خانه‌های نیرو، کشور، امور خارجه و فرماندهی مرزبانی ناجا از طرح‌های در دست مطالعه و اجرا در طول رودخانه مرزی ارس بازدید کردند.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "عیسی بزرگ‌زاده" مدیرکل دفتر رودخانه‌های مرزی و منابع آب مشترک وزارت نیرو گفت: به دعوت وزارت نیرو، غلامحسین دهقانی معاون حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه و عباس باقرپور اردکانی مدیر کل حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه در رأس هیئتی متشکل از نمایندگان وزارت نیرو، وزارت کشور و فرماندهی مرزبانی ناجا در سفری دو روزه از طرح‌های مرزی در دست مطالعه و اجرا در طول رودخانه مرزی ارس بازدید کردند.
بنا بر این گزارش، هیئت بازدیدکننده پس از دیدار با استاندار آذربایجان شرقی عازم منطقه شدند و از طرح‌های در حال اجرای "خداآفرین"، "قیز قلعه سی" و ساختگاه طرح‌های برق آبی "اردوباد مارازاد" و "مگری قره چیلر" در مرز مشترک با جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان بازدید کردند.
در جریان این بازدید، مدیرکل دفتر رودخانه‌های مرزی و منابع آب مشترک وزارت نیرو ملاحظات فنی و حقوقی حوضه آبریز در کشورهای آذربایجان، ارمنستان و ترکیه و همچنین سه استان آذربایجان غربی، شرقی و اردبیل در ایران را ارائه کرد.
در ادامه، پس از تشریح آخرین وضعیت فنی و اجرایی توسط مجریان طرح‌ها مقرر شد هیئت بازدیدکننده اقدامات لازم برای تسریع در اجرا، بهره‌برداری از پروژه‌ها و تقویت تعامل با کشورهای همسایه را در دستور کار قرار دهند.

کد خبر:81537
۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۶:۵۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.