English
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹, ۱۷:۰۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تاکید روسای کمیسیون همکاری‌‌های ایران و روسیه بر تسریع پروژه‌های دوجانبه

تاکید روسای کمیسیون همکاری‌‌های ایران و روسیه بر تسریع پروژه‌های دوجانبه
وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه عصر امروز در نشستی مشترک بر لزوم تسریع در اجرای پروژه‌های دو جانبه از جمله ساخت نیروگاه 1400 مگاواتی سیریک هرمزگان و پروژه برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار- اینچه برون تاکید کردند.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر خود به روسیه با الکساندر نواک، وزیر انرژی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
روسای کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور در این نشست در خصوص موضوعات مختلفی از جمله پیگیری پروژه‌های دوجانبه و توافقات صورت گرفته در پانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه که خردادماه امسال در شهرهای تهران و اصفهان برگزار شده بود به مذاکره پرداختند.
در این نشست آخرین وضعیت ساخت نیروگاه 1400 مگاواتی سیریک استان هرمزگان با استفاده از وام دولت روسیه و پروژه برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار- اینچه برون مورد بررسی قرار گرفت و دو طرف بر لزوم تسریع در روند اجرای این دو پروژه مهم تاکید کردند.
وزیر انرژی روسیه با ابراز خرسندی از اتمام فرایند قانونی داخلی ایران به منظور پیوستن این کشور به اتحادیه اقتصادی اوراسیا، گفت: طبق توافقات صورت گرفته مقرر شده که از چهارم آبان‌ماه موافقتنامه موقت تجارت آزاد میان ایران و اوراسیا وارد فاز اجرایی و عملیاتی شود.
نواک در این دیدار خواستار اجرایی شدن موافقتنامه سه جانبه ایران، روسیه و قزاقستان به منظور ورود موقت گندم، ترانزیت و سوآپ آن شد که این مهم نیز با قول مساعد اردکانیان و پیگیری جدی از سوی طرف ایرانی همراه بود.
وزیر نیرو انرژی روسیه همچنین با استقبال از همکاری‌های طرفین در زمینه هوافضا خواستار همکاری دوجانبه در حوزه‌های انرژی دیجیتال شد که این مهم مورد استقبال طرف ایرانی قرار گرفت.
همچنین در پایان این نشست نیز رضا اردکانیان از وزیر انرژی روسیه برای شرکت در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی برق ایران دعوت به عمل آورد که این امر نیز با استقبال طرف روسی همراه بود.


کد خبر:81725
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۲۳:۵۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.