English
سه شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹, ۲۲:۴۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

لزوم اتخاذ تدابیر ویژه در صنعت آبفا برای تداوم و توسعه خدمات

لزوم اتخاذ تدابیر ویژه در صنعت آبفا برای تداوم و توسعه خدمات
معاون برنامه‌ریزی و توسعه آبفای کشور گفت: در صنعت بزرگ آب و فاضلاب که عهده‌دار مسئولیت تامین زیرساخت اساسی در خدمات است،باید تدابیر ویژه ای در موضوع تداوم خدمات و توسعه خدمات داشته باشیم.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، شاهین پاکروح در نشست هم اندیشی تأمین تجهیزات طرح‌های آب و فاضلاب از تولیدکنندگان و سازندگان داخلی که در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب ایران برگزار شد، اظهار داشت:   فراموش نکنیم که شرایط ویژه‌ای در مدیریت و راهبری پروژه های عمرانی در کشور داریم؛ شرایطی که طبیعتاً تجارب مرتبط با آن کم بوده و به علت تحریم های ناعادلانه ای که به کشور ما تحمیل شده است، خاص و متفاوت است.

وی افزود: طبیعی است که ما در صنعت بزرگ آب و فاضلاب که عهده دار مسئولیت تامین زیرساخت اساسی در خدمات هستیم، باید تدابیر ویژه ای در موضوع تداوم  و توسعه خدمات داشته باشیم و  دستور کار مشخصی که متکی بر قانون استفاده حداکثری از توان تولید داخل است دنبال می‌کنیم و معتقدیم این عملکرد در نهایت منجر به رونق تولید و  بهبود کسب و کار خواهد شد.

پاکروح همچنین با بیان اینکه آنچه ما در حوزه مهندسی آموخته ایم  این است که این صنعت یک نظام فنی و اجرایی است و طبیعتاً با مدل نظام فنی و اجرایی بسیاری از مسائل را می توانیم حل کنیم، گفت: می توانیم با یک برنامه مدون و جامع پیش برویم و برای آغاز کار، هر کدام از ما در ارکان این نظام فنی و اجرایی باید متوجه وظایف خود بوده و نهایتاً به یک دستور کار برسیم  که سندی برای رفع دغدغه های مشترک ما در صنعت آب و فاضلاب کشور باشد.

وی ادامه داد: کمتر از سه دهه فعالیت در صنعت آب و فاضلاب کشور دستاورد های زیادی را به همراه داشته است که خوشبختانه با همراهی شما توانستیم به شاخصهای خوبی در حوزه تامین و توزیع آب سالم و بهداشتی و همینطور ایجاد زیرساخت‌های تاسیسات فاضلاب دست یابیم.

پاکروح با بیان اینکه هم اکنون 99.6 درصد از جمعیت شهری ایران از آب پایدار و سالم برخوردار هستند، گفت: ما توانسته ایم پایدارسازی تامین آب را در شهرهای کشور به اجرا بگذاریم تا پروژه هایی که تعریف شد و مطالعاتی که انجام شد به ثمر بنشینند.

معاون شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: در حوزه زیرساخت های فاضلاب شهری امروز جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب شهری به بیش از ۵۰ درصد ارتقا پیدا کرده است که این عدد در ابتدای انقلاب در سال ۵۷ یک عدد یک رقمی کمتر از ۱۰ درصد بود و خوشبختانه توانسته ایم زیرساخت های فاضلاب را در کلانشهرها و شهرهای بزرگ کشور تامین کنیم.

وی افزود: در حوزه روستایی که عمده فعالیت های آن از سال ۹۵ شروع شده است و قبل از آن نیز به صورت نه متمرکز، بلکه به صورت اعتبارات استانی و پراکنده اقداماتی انجام شده بود، خوشبختانه بیش از ۱۰ هزار روستا با جمعیت 6.7 میلیون نفر از آب سالم و پایدار برخوردار هستند و برنامه ریزی های ما همچنان ادامه دارد،به گونه‌ای که هر هفته بیش از ۳۰ روستا به سامانه تامین آب پایدار وصل خواهند شد.

پاکروح با بیان اینکه در موضوع مباحث نرم افزاری خوشبختانه در مدت  کمتر ۳۰ سال عملکرد قابل ملاحظه ای داشته ایم ، گفت: امروز نیروی انسانی کارآمد صنعت آب و فاضلاب، از ظرفیت های موثر این صنعت است و کارشناسان متخصصی در صنعت آب و فاضلاب کشور داریم که می توان در بخش های مختلف از توان علمی و اجرایی آنها بهره برد.

وی افزود: همچنین در زمینه توسعه منابع انسانی در بدنه کارفرمایی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی و بدنه اجرایی در بخش خصوصی و جامعه مهندسین مشاور و پیمانکاران به سطح خوبی رسیده‌ایم.

کد خبر:82442
۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۶:۰۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.