English
سه شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹, ۲۳:۰۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تقویت تعاملات اقتصادی ایران و ارمنستان

تقویت تعاملات اقتصادی ایران و ارمنستان
وزیر نیرو در ادامه سفر به ارمنستان با وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های این کشور پیرامون تعاملات اقتصادی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "رضا اردکانیان" در دیدار با "سورن پاپیکیان"، ضمن اشاره به مسئولیت وزارت نیرو در کمیسیون‌های مشترک روسیه، ارمنستان، تاجیکستان و افغانستان، خواستار طرح موضوعات مرتبط در کمسیون‌مشترک شد.
اردکانیان همچنین با اشاره به سرعت گرفتن پروژه خط سوم انتقال برق بین دو کشور، بر رفع مشکل معارضین و مجوز زیست محیطی این پروژه از سوی طرف ارمنی تاکید کرد.
وی ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری نشست نیروگاه مغری در تهران، از وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های جمهوری ارمنستان برای حضور در این نشست دعوت کرد.
در ادامه، سورن پاپیکیان، با اشاره به اینکه داشتن همسایه بزرگ و باثباتی چون ایران باعث افتخار ماست،برنامه‌های فی‌مابین دو کشور را برای امنیت انرژی ارمنستان بسیار مهم توصیف کرد و گفت: با توجه به سطح بالای روابط سیاسی دو کشور، آماده‌ایم تا سطح روابط اقتصادی را نیز ارتقا دهیم.
وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های جمهوری ارمنستان در ادامه خواستار مشارکت ایران در ساخت نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی در این کشور شد.
در پایان، طرف ایرانی ضمن استقبال از پیشنهاد مشارکت ساخت نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی در ارمنستان، از هیئت ارمنی برای بازدید از خط تولید توربین‌های بادی در ایران و برگزاری جلسه در مورد نیروگاه مورد اشاره همزمان با نمایشگاه برق دعوت به‌عمل آورد.

کد خبر:82428
۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۶:۴۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.