English
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹, ۰۱:۰۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اعتبار۳۰۰ میلیاردی برای سازندگان و مصرف کنندگان کنتور

اعتبار۳۰۰ میلیاردی برای سازندگان و مصرف کنندگان کنتور
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب: نبود مشتری مناسب برای خرید کنتور از مشکلات این بخش است

صبا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،  مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به سازندگان کنتور‌ها و کشاورزان نیازمند به این تجهیز خبرداد . محمد حاج‌رسولی‌ها در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران با اشاره به گلایه برخی از کنتورسازان از روند فروش محصولات خود، گفت: یکی از مشکلات فعالان این بخش، نبود مشتری مناسب برای خرید کنتور‌ها است.
وی تاکید کرد: با اجرای این برنامه، امیدواریم این بخش فعال‌شده و تا حدودی رکودی که در بخش کنتورسازان به وجود آمده برطرف شود.
حاج‌رسولی‌ها با اشاره به حضور ۲۶۱ شرکت داخلی و خارجی در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب و فاضلاب ایران، گفت: با توجه به کاهش شدید نقدینگی طرح‌های عمرانی، حضور بسیار مناسب شرکت‌های یاد شده در این نمایشگاه و فعالیت بر روی تکنولوژی‌های جدید، جای قدردانی دارد.
وی تاکید کرد: در تعامل با سازمان برنامه و بودجه درصددیم تا برای طرح‌هایی که از پیشرفت بالای ۷۰ درصد برخوردارند و امکان بهره‌برداری از آن‌ها تا پایان دولت دوازدهم وجود دارد، اعتباری خارج از سقف به آن‌ها اختصاص دهیم.

علاءالدینی، مدیرعامل ساتکاب راه اندازی دفاتر ثابت صادرات کالای آب و برق در کشور‌های هدف 
مدیرعامل شرکت ساخت و تهیه کالای آب وبرق (ساتکاب) از راه اندازی دفاتر ثابت صادرات تولیدات ایرانی در زمینه تجهیزات آب و برق در کشور‌های هدف از جمله شمال آفریقا، سوریه، ​عراق و لبنان خبر داد.
آقای محمدولی علاءالدینی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت: راه اندازی این دفاتر برای نخستین بار به منظور توسعه صادرات کالا و خدمات ایرانی انجام می‌شود و در این باره مقدمات راه اندازی نخستین دفتر در کشور لبنان انجام شده است.

وی افزود: افزایش کیفیت تولیدات ایرانی موجب رقابتی شدن این کالا‌ها در رقابت با معروف‌ترین نشان‌های تجاری جهان می‌شود ضمن اینکه این قابلیت و تولید آن‌ها با هزینه‌های کمتر، افزایش متقاضیان کالای ایرانی در بازار‌های بین المللی را در پی داشته است.
مدیرعامل شرکت ساخت و تهیه کالای آب وبرق (ساتکاب) ادامه داد: اجرای این طرح زمینه ساز اشتغال قابل توجه در کشور خواهد شد.
آقای علاءالدینی گفت: کالای تولید شده در حوزه توزیع برق، انتقال برق، تجهیزات نیروگاهی، سد سازی و قطعات و تجهیزات آب، همچنین شرکت‌های مشاور و پیمانکار در این دفاتر معرفی و به بازار‌های صادراتی عرضه خواهند شد.

حمیدرضا جانباز

کشور نیازمند ۳۵۰۰ کیلومتر شبکه آبرسانی

 حمیدرضا جانباز در نشست تخصصی با بخش خصوصی در آیین اختتامیه پانزدهمین نمایشگاه صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب افزود: نبود اعتبار سبب ایجاد رکود در طرح‌های آبرسانی شده است که البته تا هفته آینده بخش عمده‌ای از مطالبات بخش خصوصی در قالب اوراق یکساله پرداخت می‌شود.
وی گفت: مسائل مالی بخش خصوصی، مهم‌ترین مساله ماست، زیرا تعرفه‌های آب، پاسخگو رفع مشکلات مالی نیست.
مدیرعامل شرکت آبفا کشور با اشاره به ارائه طرح یارانه آب ادامه داد: پیشنهاد دادیم که آب در جنوب کشور که از تولید کننده (آب شیرین کن) با قیمت بالا خریداری می‌شود با همان قیمت تمام شده به مردم عرضه شود و سپس دولت ما به التفاوت را بصورت یارانه به مردم پرداخت کند، که با این طرح موافقت نشد.
آقای جانباز با اشاره به تامین ۹۷ درصد نیاز طرح‌های آب از تجهیزات داخلی گفت: موضوع کیفیت مطرح است که باید بر روی آن کار کرد.

کد خبر:2539177
۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۷:۳۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.