English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۱۶:۰۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و تاجیکستان آذرماه در تهران برگزار می‌شود

سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و تاجیکستان آذرماه در تهران برگزار می‌شود
معاون آب و آبفای وزارت نیرو گفت: سیزدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و تاجیکستان 11 و 12 آذرماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "قاسم تقی‌زاده خامسی" در حاشیه نشست قائم مقام وزیر نقلیات تاجیکستان با وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران به تشریح اهداف سفر هیئت تاجیکی به ایران پرداخت و افزود: این سفر بر اساس تمایل دو کشور برای فعالیت بیشتر شرکت‌های پیمانکار و مشاور ایرانی در کشور تاجیکستان صورت گرفته است.
وی با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای اتمام تونل انزاب تاجیکستان، گفت: این تونل یکی از پروژه‌هایی است که توسط شرکت‌های ایرانی مراحل نهایی ساخت خود را در این کشور طی می‌کند و در این سفر مقرر شده است تا در خصوص مراحل نصب تجهیزات باقی‌مانده تونل مذاکرات لازم صورت گیرد.
تقی‌زاده خامسی تاکید کرد: هزینه اجرای این طرح حدود 10.5 میلیون دلار است که نیمی از آن توسط ایران و مابقی توسط کشور تاجیکستان تامین خواهد شد. درصددیم با تکمیل این پروژه فعالیت‌های بسیار بیشتری را با این کشور آغاز کنیم و امیدواریم تا پیش از برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور بتوانیم به نتایج مثبتی در جهت توسعه همکاری‌های میان دو کشور دست پیدا کنیم.
معاون وزیر نیرو با تاکید بر اینکه وزارت نیرو مسئولیت کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و تاجیکستان را بر عهده دارد، ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته سیزدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور 11 و 12 آذرماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.
سهراب میرزازاده، قائم مقام وزیر نقلیات نیز در حاشیه این نشست هدف از سفر خود به تهران را هماهنگی و همکاری بیشتر شرکت‌های ایرانی در اجرای پروژه‌های در دست انجام تاجیکستان دانست.

کد خبر:82595
۱۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۰۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.