English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۰۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دیسپاچینگ جدید ملی در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

دیسپاچینگ جدید ملی در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از بهره‌برداری دیسپاچینگ جدید ملی در دهه فجر امسال خبر داد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "همایون حائری" امروز در آیین رونمایی از دو طرح دانش‌بنیان در پژوهشگاه نیرو با اشاره به دستاوردهای پیش رو در زمینه دانش تحریمی افزود: احداث دیسپاچینگ ملی با کمک پژوهشگاه نیرو و بهره‌گیری از توانمندی متخصصان داخلی در حال انجام است و دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه طرح نیروگاه ملی نیز در دست اقدام است و تا پایان امسال ارائه خواهد شد، اضافه کرد: تمامی اقداماتی که در نتیجه اعمال تحریم‌ها در کشور انجام شده در این نیروگاه عرضه می‌شود و با کمترین هزینه و بالاترین راندمان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، ضریب آمادگی نیروگاه‌های کشور در تابستان امسال را ۹۸ درصد اعلام کرد و گفت: طی ۱۰ سال گذشته ضریب آمادگی نیروگاه‌ها از ۸۸ درصد به ۹۸ درصد رسیده است که به صورت میانگین سالانه یک درصد به ضریب آمادگی نیروگاه‌های کشور افزوده شده است.
حائری تصریح کرد: هر یک درصد افزایش ضریب آمادگی حدود دو هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی مالی برای صنعت برق به دنبال دارد.
وی با اشاره به دستاوردهای دانش تحریمی گفت: طی سال‌های تحریم، اقدامات خوبی توسط کارکنان صنعت برق در این زمینه انجام شده و تمامی تکنولوژی‌های پیچیده این صنعت در کشور ساخته می‌شود.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ادامه داد: سیستم‌های DCS به عنوان پیشرفته‌ترین سیستم‌های کنترلی پست‌های انتقال برق، تا پست‌های ۶۳ کیلوولت در کشور در حال ساخت است و برنامه‌ داریم تا پست‌های ۲۳۰ و ۴۰۰ کیلوولت نیز به این مجموعه افزوده شود تا کاملاً در زمینه‌های انتقال و توزیع از لحاظ تکنولوژی‌های پیشرفته خودکفا شویم.
حائری با بیان اینکه سیستم HAS یک برداشت خلاقانه از تئوری‌های مهندسی است که چگونه بتوانیم توان خروجی توربین گاز را با توجه به شرایط اقلیمی افزایش دهیم، گفت: خوشبختانه در این زمینه نیز موفق عمل کرده‌ایم و این سیستم در دو نیروگاه کشور نصب شده است.

کد خبر:82845
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۷:۱۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.