English
چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹, ۱۶:۱۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وضعیت سدهای تهران بعد از بارندگی‌های اخیر

وضعیت سدهای تهران بعد از بارندگی‌های اخیر
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران جدیدترین وضعیت سدهای پنجگانه تهران بعد از بارندگی‌های اخیر پایتخت را تشریح کرد و گفت: برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی آمادگی داریم.

صبا به نقل از ایسنا، سیدحسن رضوی با تاکید بر اینکه وضعیت سدهای پنجگانه تهران بعد از وقوع بارندگی‌های اخیر تغییر خاصی نداشته است، خاطرنشان کرد: زیرا بارش‌ها در ارتفاعات بیشتر برف بوده تا باران.

وی درمورد پیش‌بینی‌هایی مبنی بر احتمال وقوع سیلاب در کشور گفت: برای این موضوع آمادگی کامل داریم. احتمال سیلاب‌های محلی و آبگرفتگی معابر وجود دارد. شب گذشته هم در برخی نقاط تهران شاهد این موضوع بودیم. اما سیلاب از طریق رهاسازی آب سدها یا سیلاب غافل‌گیر کننده اتفاق نیفتاده است.

بر اساس این گزارش، رضوی پیش از این در تشریح وضعیت سدهای تهران به ایسنا توضیح داده بود: میزان ورودی سد امیر کبیر ۵ متر مکعب در ثانیه و میزان خروجی ۱۳.۵ متر مکعب در ثانیه است. میزان ورودی و خروجی سد لتیان به ترتیب ۱۲ و ۲۱ متر مکعب در ثانیه است. میزان ورودی سد لار ۴.۷ متر مکعب در ثانیه و میزان خروجی این سد ۲۴ متر مکعب در ثانیه است. میزان ورودی و خروجی سد طالقان به ترتیب ۱.۵ متر مکعب در ثانیه و ۵ متر مکعب در ثانیه بوده و میزان ورودی و خروجی سد ماملو نیز به ترتیب ۱۵.۵ متر مکعب و ۱۱.۵ متر مکعب در ثانیه است.

به گفته وی، حجم کل مخازن سدهای پنجگانه تهران ۸۱۷ میلیون متر مکعب است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۵۷۹ میلیون متر مکعب بوده است، ۲۳۹ میلیون متر مکعب بیشتر است.


کد خبر:98080401892
۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۰۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.