English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۹:۳۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اجرای پروژه بزرگ اومااویا افتخاری برای مهندسی ایران است

اجرای پروژه بزرگ اومااویا افتخاری برای مهندسی ایران است
وزیر نیرو اجرای پروژه چندمنظوره اومااویا در کشور سریلانکا توسط شرکت فراب را افتخاری برای مهندسی ایران دانست و گفت: اجرای این گونه طرح‌ها در قالب صدور خدمات فنی و مهندسی صنعت آب و برق در نقاط مختلف جهان انجام می‌شود که امیدواریم این خدمات توسعه پیدا کند.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردکانیان»، وزیر نیرو، این مطلب را در گفتگو با رادیو اقتصاد اعلام کرد و گفت: اجرای پروژه بزرگ و چند منظوره اومااویا در کشور سریلانکا که شرکت فراب، پیمانکار اصلی و مجری آن و شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس، مشاور طراحی آن بوده، افتخاری برای مهندسی ایران است.
اردکانیان این دو شرکت را وابسته به وزارت نیروی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و گفت: البته این دو شرکت در قالب صدور خدمات فنی و مهندسی، پروژه‌های متعدد دیگری را نیز در سایر نقاط جهان به ویژه در کشورهای آسیایی و آفریقایی، اجرا کرده و یا در دست اجرا دارند و امیدواریم خدمات آنها توسعه پیدا کند.
وزیر نیرو سپس درباره ویژگی‌های پروژه اومااویا گفت: این پروژه بزرگ و چندمنظوره، بر روی رودخانه‌ای به نام اومااویا در جنوب شرقی کشور سریلانکا و در فاصله 200 کیلومتری پایتخت این کشور واقع شده و شامل دو سد بتنی به نام‌های دایرابا و پوهولپولا، یک تونل ارتباطی بین مخزن دو سد به طول 3900 متر و یک تونل انتقال آب به طول 15290 متر است.
وی در ادامه گفتگوی رادیویی خود، هدف از اجرای پروژه اومااویا را تأمین آب مورد نیاز برای آبیاری پنج هزار هکتار زمین کشاورزی، انتقال 145 میلیون متر مکعب آب در سال و تولید 290 گیگاوات ساعت انرژی در سال اعلام کرد و گفت: حجم سرمایه‌گذاری این پروژه، 530 میلیون دلار است که در آغاز قرار بود به صورت مشارکت جمهوری اسلامی ایران و دولت سریلانکا، باشد که با تغییر مدل سرمایه‌گذاری پروژه، همه منابع آن از طرف دولت سریلانکا تأمین شد.
اردکانیان سپس گفت: اجرای این پروژه بزرگ توسط شرکت ایرانی فراب، باعث انتقال دانش مهندسی ایرانی نیز شده است و در فرایند اجرای پروژه، حدود 1200 نفر نیروی انسانی محلی به کار گرفته شده‌اند.
این گزارش می‌افزاید: در چارچوب پروژه چندمنظوره اومااویا، سدهای پوهولپولا و دایرابا و تونل‌های انتقال آب این پروژه، روز چهارشنبه هشتم آبان‌ماه با حضور رئیس جمهور سریلانکا، سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور و مدیر عامل و جمعی از مدیران ارشد شرکت فراب، به صورت رسمی افتتاح شد.
شرکت فراب، پیمانکار EPC (طراحی، تأمین و ساخت) پروژه چندمنظوره اومااویا است که از بزرگ‌ترین پروژه‌های صدور خدمات فنی و مهندسی شرکت‌های ایرانی به شمار می‌رود.
 

کد خبر:80066
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۰:۱۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.