English
چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۳:۰۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

حمایت‌ از طرح‌های تحقیقاتی شرکت‌های برق در دستور کار توانیر

حمایت‌ از طرح‌های تحقیقاتی شرکت‌های برق در دستور کار توانیر
مدیرکل دفتر تحقیقات و توسعه فناوری شرکت توانیر گفت: بررسی رفع چالش‌ها و نیاز شرکت‌های زیرمجموعه از طریق تحقیقات علمی - کاربردی و حمایت‌های مادی و معنوی از طرح‌های تحقیقاتی این شرکت‌ها در دستور کار توانیر قرار دارد.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سید مسعود تقوایی"، در سمینار آخرین دستاوردهای علمی- کاربردی سیرد بین‌الملل که به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در شیراز برگزار شد، افزود: در حال حاضر شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با توجه به تغییرات و رویه‌های مثبتی که در امر تحقیقات دنبال می‌کند در میان شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور از جایگاه مطلوبی برخوردار است.
وی اضافه کرد: نگاه کاربردی شرکت توزیع نیروی برق استان فارس به پروژه‌ها و امور تحقیقاتی سبب شده این شرکت بتواند چالش‌ها و نیازهای خود را از طریق این پروژه‌ها مرتفع کند و نتایج خوبی در این زمینه به دست آورد.
مدیرکل دفتر تحقیقات و توسعه فناوری شرکت توانیر با اشاره به اینکه همواره اعتباراتی در امر تحقیقات به شرکت‌های توزیع نیروی برق اختصاص می‌یابد، خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم که این شرکت‌ها بر اساس اعتباری که دریافت می‌کنند، عملکردی مناسب در تحقیق و پژوهش داشته باشند و به بالاترین سطح ممکن برسند.
تقوایی با بیان اینکه تعریف کاربردی پروژه‌ها از شاخص‌های مورد توجه است، یادآور شد: نتایج این پروژه‌ها باید در سطوح استانی و ملی مورد استفاده شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور قرار گیرد.
وی از برگزاری هفته پژوهش در روزهای 24 و 25 آذرماه در تهران خبر داد و ابراز امیدواری کرد شرکت‌های توزیع نیروی برق و شرکت‌های برق منطقه‌ای کشور در این مراسم از نتایج دستاوردهای یکدیگر استفاده کرده و سایرین را از نکات و پیشنهاداتی که جهت ارتقا و بهبود دستاوردها و فرایند تحقیقاتی می‌شود، آگاه نمایند.
"احمدرضا خسروی"، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس نیز گفت: کنفرانس سیرد یکی از معتبرترین کنفرانس‌های بین المللی در صنعت برق جهان است که تنها 17 کشور اروپایی، ایران، چین و آمریکا اعضا اصلی این کنفرانس هستند.
وی تاکید کرد: ایران توانسته است با حضور پر رنگ و نقش فعال خود در این حوزه اثرگذار باشد.
خسروی، با اشاره به تحقیقات متعددی که شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در زمینه پژوهش، طرح‌ریزی و اجرای پروژه‌های کاربردی داشته، گفت: این شرکت موفق شده است در سال 1395 مقام چهارم، سال 1396مقام دوم و در سال 1397 مقام نخست کشور را در کنفرانس بین المللی سیرد کسب کند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با تاکید بر این موضوع که شرکت چشم انداز بلندی در زمینه تحقیقات و پژوهش ترسیم کرده است، اظهار امیدواری کرد: با حمایت‌های وزارت نیرو، شرکت توانیر، انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور و افزایش ارتباط اثربخش با اساتید دانشگاه و تولید کنندگان داخل این توفیقات گسترش یابد.
در بخش دیگری از این مراسم، رئیس کمیته علمی بهره‌برداری، کنترل و حفاظت سیرد ایران و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی نیز که جهت ارائه آخرین دستاوردهای سیرد بین الملل و بیان مطالب علمی-کاربردی و تخصصی در این سمینار حضور داشت، دلیل انتخاب شرکت توزیع نیروی برق استان فارس برای میزبانی این سمینار را، کسب رتبه نخست سیرد منطقه‌ای در سال 97 دانست و افزود: شرکت توزیع نیروی برق استان فارس میزبان متخصصان و کارشناسان شش شرکت توزیع نیروی برق در مناطق جنوب غربی و غرب کشور بوده تا آخرین دستاوردهای سیرد در بخش منطقه و بین الملل ارائه شود.
مجتبی خدرزاده، با تاکید بر اینکه حضور کشور ایران در کنفرانس‌های بین المللی وجهه خوبی برای صنعت برق خواهد داشت، اظهار کرد: خوشبختانه صنعت برق جزو صنایع پیشرو و به‌روز کشور است، بنابراین آگاهی از تجهیزات و یا علوم و روش‌های جدیدی که وارد عرصه این صنعت می‌شود نیازمند حضور در کنفرانس‌های بین‌المللی از جمله سیرد است که در این سمینار یک‌روزه آخرین دستاوردهای سیرد بین‌الملل و نحوه تنظیم و ارسال مقالات علمی به این کنفرانس‌ها نیز تشریح شد.
در ادامه این سمینار، سید محمد هاشمی دبیر انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور، درباره اهمیت کنفرانس بین المللی سیرد گفت: سیرد مخفف چند کلمه فرانسوی به معنای کنگره بین المللی توزیع برق است که 50 سال پیش در انگلستان و بلژیک شروع شده و امروز 20 عضو اصلی و 18 عضو وابسته دارد و هر دو سال یک بار به صورت کارگاهی در یکی از این کشورها برگزار می‌شود.
وی با ابراز خرسندی از اینکه مقالات ارزنده‌ای از سوی ایران به کنفرانس بین المللی سیرد ارسال می‌شود، شرکت توزیع نیروی برق استان فارس را از ارسال کنندگان موفق مقالات ارزشمند به این کنفرانس دانست و تاکید کرد: این عملکرد سبب شده ایران در کنار 18 کشور اروپایی عضو اصلی سیرد باشد.
دبیر سیرد ایران یادآور شد: هشتمین کنفرانس منطقه ای سیرد یکم و دوم بهمن ماه سال‌جاری با محوریت تجهیزات شبکه، کیفیت برق وEMT ، بهره برداری، کنترل و حفاظت، منابع پراکنده انرژی و بهینه سازی مصرف، برنامه‌ریزی و توسعه شبکه و مباحث اقتصادی در کسب و کار توزیع، تجدید ساختار و بازار برق، در تهران برگزار خواهد شد.


کد خبر:83599
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۵۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.