English
چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۹, ۰۵:۱۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

فناوری سدسازی ایران در سطح منطقه و جهان صاحب قدرت اجرا است

فناوری سدسازی ایران در سطح منطقه و جهان صاحب قدرت اجرا است
رییس‌جمهور گفت: کشور ما زمانی در زمینه سدسازی توان طراحی و اجرا نداشت ولی امروز نه تنها نیاز خود را رفع می کنیم بلکه در سطح منطقه و جهان در این فناوری و کار بزرگ، صاحب قدرت اجرایی هستیم.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)،  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آیین افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق استان کرمان با بیان این مطلب افزود: اگر سدسازی های سال‌های گذشته نبود در سیل فروردین ماه سال جاری که 25 استان کشور درگیر شدند جان مردم به خطر می افتاد.

روحانی با اشاره به قدرتمند شدن جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های دیگر از جمله صنعت برق افزود: زمانی در این بخش کاملا واردکننده تجهیزات نیروگاهی بودیم و نمی توانستیم نیروگاه بسازیم اما امروز در سطحی هستیم که برای خودمان و کشورهای منطقه نیروگاه می‌سازیم و در مذاکرات با یکی از کشورهای مهم منطقه از ما خواسته شد که چندین نیروگاه در آن کشور احداث کنیم که این به معنای تحول و پیشرفت در این زمینه است.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه زمانی در صنعت برق نمی توانستیم روی پای خود بایستیم اما امروز خطوط برق سراسری ایران به خطوط برق کشورهای منطقه متصل است، ادامه داد: تبادل امروز برق با کشورهای مختلف تحول بزرگی بود که باید شکر نعمت خداوند را بجا آوریم و از تمام تلاشگران این بخش قدردانی می کنیم.

روحانی با تاکید بر اینکه ممکن است کسی با دولت خوب یا بد باشد اما نباید کفران نعمت کنیم، افزود: برخی فکر می کنند اگر بگویند در صنعت برق پیشرفت نکرده ایم ضربه به دولت است اما این صنعت، متعلق به کل کشور است.

کد خبر:83555
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۵۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.