English
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۵:۱۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

افزایش 27 درصدی انتصاب مدیران زن در وزارت نیرو

افزایش 27 درصدی انتصاب مدیران زن در وزارت نیرو
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه وزارت نیرو در انتصاب مدیران زن رشد قابل توجهی داشته است، بیان کرد: براساس ارزیابی صورت گرفته از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون شاهد افزایش 27 درصدی انتصاب مدیران زن در وزارت نیرو هستیم.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، معصومه ابتکار در مراسم رونمایی از طرح توان‌افزایی و ارتقای توان مدیریتی بانوان در صنعت آب و برق با بیان این مطلب افزود: معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری با حمایت وزارت نیرو توانسته است تاکنون در هشت استان کشور پویش رد پای آب را برای جلب مشارکت سازمان‌های مردم نهاد، فعالان و زنان برگزار کند.
وی با تاکید بر اینکه زنان می‌توانند تحولات جدی را برای اصلاح الگوی مصرف آب، انرژی و غذا اعمال کنند، گفت: تمامی آمار موجود حکایت از آن دارد که وضعیت مناسبی و درستی به لحاظ مصرف منابع نداریم؛ از این رو بایستی در تلاش برای نهادینه کردن سبک زندگی سازگار با محیط زیست و توسعه پایدار در کشور باشیم.
معاون رئیس‌جمهور با تاکید براینکه 41 درصد کارکنان دولت بانوان هستند، گفت: در میان وزارتخانه‌های کشور به طور متوسط حدود 18.8 مدیران از میان بانوان انتخاب شده‌‌اند که این رقم در ابتدای دولت دوازدهم نزدیک 13.6 درصد بوده است. همچنین هم‌اکنون حدود 70 زن همتراز معاون و مشاور وزیر مشغول به فعالیت هستند.
ابتکار با تاکید بر اینکه در تلاش برای تعادل میان کار و خانه هستیم، گفت: بانوان در کنار مسئولیتی که در جامعه دارند نباید مسئولیت خانواده را نادیده بگیرند. امروز گفت‌وگو میان اعضای خانواده از حدود دو ساعت به کمتر از 20 دقیقه رسیده است. از این رو در تلاش برای ارتقای موضوع 
گفت‌وگوی خانواده و ارتقای مهارت‌های داخلی خانواده‌ها هستیم.

کد خبر:83749
۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۳۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.