English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۲:۱۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

فتوکاتالیستی برای کاهش خطرات پساب‌های صنعتی

فتوکاتالیستی برای کاهش خطرات پساب‌های صنعتی
فتوکاتالیست پایه آلی- فلزی برای تصفیه پساب‌های صنعتی و تبدیل آنها به مواد کم‌خطرتر به همت پژوهشگران دانشگاه سمنان ثبت اختراع شد.

به گزارش سرویس علم و فن آوری پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، دکتر علی حقیقی اصل، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در این خصوص گفت: "سنتز اولتراسونیک فتوکاتالیست بر پایه چارچوب آلی- فلزی آهن- بنزن تری کربوکسیلیک" اختراعی است که به همت دکتر نرجس کرامتی، مهری السادات حسین‌زاده و دکتر محسن مهدی‌پور قاضی از محققان پردیس علوم و فناوری‌های نوین دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری این دانشگاه به ثبت رسیده است.

دکتر کرامتی، یکی از مخترعان این ماده و عضو هیئت علمی پردیس علوم و فناوری‌های نوین دانشگاه سمنان در تشریح این اختراع گفت: در این پژوهش ذرات Fe-BTC سنتز شده به روش سونوشیمی، با اندازه کوچک‌تر و با یکنواختی بیشتر و همچنین مساحت سطحی بالاتر نسبت به نمونه‌های سنتزشده با سایر روش‌های متداول حاصل شده است.

وی با بیان اینکه این روش برای نخستین بار به عنوان فتوکاتالیست مورد بررسی قرار گرفت، ادامه داد: این ویژگی‌ها در کاربرد این ذرات به عنوان فتوکاتالیست جهت تخریب آلاینده‌ها اهمیت بسزایی دارد.

به گفته دکتر کرامتی، از این محصول می‌توان برای تصفیه پساب‌های صنعتی و تبدیل آنها به مواد کم خطرتر مانند دی اکسید کربن و آب با فرآیند فتوکاتالیستی استفاده کرد.


کد خبر:98091914234
۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۲۳:۳۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.