English
چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹, ۰۵:۳۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

احیای دریاچه ارومیه مسئولیتی ملی و ضرورتی انکارناپذیر برای کشور است

احیای دریاچه ارومیه مسئولیتی ملی و ضرورتی انکارناپذیر برای کشور است
معاون اول رییس جمهور، احیای دریاچه ارومیه را مسئولیتی ملی و ضرورتی انکارناپذیر برای کشور دانست و گفت: طرح احیای این دریاچه بعنوان یکی از شاخص‌ترین طرح‌های ملی و خواست عموم ملت ایران باید با جدّیت تا احیای کامل دریاچه ادامه یابد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) به نقل از سایت خبری معاون اول رئیس‌جمهور، "اسحاق جهانگیری" پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در سیزدهمین جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه که به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد، با اشاره به سفر اخیر خود به استان آذربایجان غربی و بازدید از دریاچه ارومیه گفت: خوشبختانه وضعیت دریاچه ارومیه امیدوار کننده است که نشان می‌دهد مجموعه اقدامات انجام شده و تلاش‌های سال‌های اخیر اثرگذار بوده است.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به گزارش‌های ارائه شده در جلسه در خصوص آخرین وضعیت و پیشرفت عملیات اجرایی نقشه راه احیای دریاچه ارومیه، بر لزوم تامین اعتبارات مورد نیاز و اجرای پروژه های مرتبط با طرح ملی نجات دریاچه ارومیه تاکید کرد.
رییس کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه همچنین با قدردانی از همراهی و تلاش های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در اجرای تونل 35 کیلومتری رودخانه زاب برای انتقال آب به دریاچه ارومیه، از سازمان برنامه و بودجه و دبیرخانه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه خواست اعتبارات مورد نیاز طرح احیای دریاچه ارومیه را تامین کنند تا هم سرعت اجرای پروژه ها کند نشود و هم کارگران فعال در این پروژه‌ها دغدغه‌ای برای حقوق و مزایای خود نداشته باشند.
جهانگیری از تدوین و اجرای طرح افزایش بهره‌وری و کاهش مصرف آب کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه (بهکاشت) قدردانی کرد و با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی سرپرست وزارت جهاد کشاورزی درخصوص این طرح گفت: کاهش مصرف آب و بهره‌وری بیشتر در بخش کشاورزی در کنار افزایش اشتغالزایی و تولید محصول، اتفاقی مهم است که باید از آن قدردانی شود.
معاون اول رییس جمهور افزود: لازم است این طرح علاوه بر حوضه آبریز دریاچه ارومیه، در سراسر کشور نیز به عنوان الگوی کشت موفق مدنظر قرار گیرد تا با اجرای روش‌های نوین آبیاری و ترویج کشت گلخانه‌ای شاهد بهره‌وری هر چه بیشتر در مصرف آب کشاورزی و افزایش تولید محصول باشیم.
در ادامه این جلسه اعضای کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه در خصوص گزارش های ارائه شده بحث و تبادل نظر کردند و پس از آن پیشنهادها و درخواست‌های دبیرخانه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه به تصویب رسید.


کد خبر:50920
۱۰ دی ۱۳۹۸ ۱۶:۴۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.