English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اعلام آمادگی دانشگاه امیرکبیر برای کمک به هوشمندسازی شبکه برق

اعلام آمادگی دانشگاه امیرکبیر برای کمک به هوشمندسازی شبکه برق
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه کشورهای توسعه‌یافته بر روی کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی مصرف انرژی از طریق اسمارت گرید و شبکه هوشند برق حساب می‌کنند، گفت: سفارش به ما از وزارت نیرو در حوزه اجرا و عمل باید قوی‌تر باشد.


صبا به نقل از ایسنا، 
سیداحمد معتمدی در مراسم افتتاحیه چهاردهمین کنفرانس حفاظت و اتوماسیون در سیستم‌های قدرت که امروز در دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، با اشاره به اینکه این کنفرانس با ماهیت کاربردی خود به تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه کمک می‌کند، گفت: کنار این‌ مورد، بحث آموزش، برگزاری نمایشگاه و کارگاه‌ها هم مطرح می‌شود و این موضوع مایه خرسندی است. 

وی با اشاره به اینکه در زمان دانشجویی‌اش موضوعات الکترونیک و قدرت از هم جدا نشده بودند و با مباحث قدرت هم آشنایی دارد، گفت: چند سال پیش مطالعات راهبردی فناوری‌های اسمارت گرید (smart grid) در شبکه هوشمند برق انجام شد؛ در حالی که کشورهای توسعه‌یافته بر روی کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی مصرف انرژی از طریق اسمارت گرید و شبکه هوشند برق حساب می‌کنند، تعجب می‌کنم که چرا در کشور از این حوزه غافل هستیم. سفارش ما از وزارت نیرو در حوزه اجرا و عمل باید قوی‌تر باشد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اینکه برخلاف تصور رایج، اتوماسیون و هوشمندسازی شبکه برق از طریق ایجاد تخصص‌های جدید، شغل‌های بیشتری ایجاد می‌کند، افزود: اتفاق مهم، قدرت مدیریتی شبکه برق است و دولت نمی‌تواند با یک اپراتور انرژی را مدیریت کند، بلکه چندین اپراتور باید با هم رقابت کنند. 

معتمدی خاطرنشان کرد: هوشمندسازی ارتباطات نیازمند ورود بخش خصوصی، و ورود این بخش نیز نیازمند زیرساخت‌های قانونی و فنی است؛ این در حالی‌ است که دانشگاه‌ها می‌توانند به هوشمندسازی و اتوماسیون کمک کنند. 

وی یادآور شد: البته این موضوع نیز در گروی آن است که هوشمندسازی شبکه برق جزو اولویت‌ها قرار گیرد و اراده‌ای در این حوزه به وجود آید. دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام آمادگی می‌کند که در حوزه نیروی انسانی و سایر حوزه‌ها سرمایه‌گذاری کرده و به تحقق هوشمندسازی شبکه برق کمک کند.

کد خبر:98101007308
۱۰ دی ۱۳۹۸ ۱۸:۱۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.