English
سه شنبه، ۱۴ تیر ۱۴۰۱, ۱۶:۲۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نظام‌نامه صلاحیت حرفه‌ای نیروهای پیمانکار در وزارت نیرو تصویب می‌شود

نظام‌نامه صلاحیت حرفه‌ای نیروهای پیمانکار در وزارت نیرو تصویب می‌شود
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو گفت: نظام‌نامه صلاحیت حرفه‌ای نیروهای پیمانکاری که قرار است با شرکت‌های وزارت نیرو کار کنند در دست تصویب است.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد صالح اولیا" در نخستین دوره مسابقات کشوری مهارت‌های فنی تخصصی بهره‌برداری شرکت‌های آب و فاضلاب که به میزبانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان برگزار شد، افزود: تمام افرادی که قرار است فعلا به‌عنوان پیمانکار و بعد از آن در چارچوب شرکت‌ها با وزارت نیرو همکاری کنند، حتما باید این گواهینامه را احراز کنند و این مهم‌ترین مشوق است تا شاهد حضور افراد فنی و دارای صلاحیت باشیم.
وی اظهار کرد: خوشبختانه همیشه یک مزیت نسبی به لحاظ نیروی انسانی در وزارت نیرو داشته‌ایم و بر این اساس هر حرکتی که به تقویت نیروی انسانی کمک کند مورد توجه و حمایت خواهد بود.
اولیا از نیروی انسانی به عنوان مهم‌ترین سرمایه هر سازمانی یاد کرد و افزود: هرچه به سمت سازمان‌های دانش‌بنیان‌تر می‌رویم، نقش نیروی انسانی مهم‌تر می‌شود. این نقش در دو جنبه دانش و انگیزش خود را نشان می‌دهد که در توانمندی خلاصه می‌شود. موضوع مهارت نیز به این مهم کمک کرده و در توانمندی نیروی انسانی تاثیر می‌گذارد که در نهایت در موفقیت هر سازمانی موثر است.
وی با بیان اینکه این مسابقات یک رویداد نمادین است که در آن هم به کارکنان انگیزه می‌دهیم و هم سعی می‌کنیم دانش و مهارت آنها را تقویت کنیم، تصریح کرد: الگو دهی و شناسایی استعدادها از دیگر نتایج این مسابقات است که امیدواریم در سال‌های بعد تقویت شده و جایگاه خود را تثبیت کند.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو همچنین با اشاره به تاثیری که افزایش مهارت نیروهای انسانی در بهبود کیفیت خدمات و کاهش هزینه‌ها می‌گذارند، اظهار داشت: این مهم می‌تواند تمامی خدمات را تحت تاثیر قرار دهد، بر این اساس این مسابقات می‌تواند مشوق خوبی برای کارکنان صنعت آب و فاضلاب بوده و خدمات این شرکت‌ها را ارتقا دهد.
وی با بیان اینکه هم اکنون مجموعه اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها را باید به لحاظ آئین‌نامه‌ای، حمایت‌ها، شرایط ورود، ارتقا و تبدیل وضعیت افراد دنبال کنیم، بیان داشت: یکی از مشکلات فعلی ما نظام‌های مختلف پرداخت است، در این راستا با ساماندهی نیروهای حرفه‌ای، این مقدمه فراهم می‌شود که نظام تبدیل وضعیت و استخدامی وزارت نیرو را ساماندهی کنیم و شاهد این باشیم که روز به روز سازمانی قوی‌تر با نیروهای ماهر داشته باشیم.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو با اشاره به این شعار که نباید از قطار سریع السیر فناوری عقب ماند، خاطرنشان کرد: این مسابقات از این جهت ارزش دارد که هر مهارتی باید همراه با فناوری‌های جدید تعریف شده و آموزش داده شود. شاید الان نتوان با روش‌های قدیمی کار کرد بنابراین باید امکانات لازم را فراهم کرده و آموزش‌های لازم را بدهیم تا تحول و پویایی در صنعت آب و فاضلاب کشور حفظ شود.

کد خبر:50963
۱۱ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۵۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.