English
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹, ۲۳:۲۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

7 هزار میلیارد تومان طرح در صنعت برق خوزستان در دست اجراست

7 هزار میلیارد تومان طرح در صنعت برق خوزستان در دست اجراست
وزیر نیرو با اشاره به بهره‌برداری افزون بر 1600 میلیارد تومان طرح در صنعت برق خوزستان از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون گفت: در این بخش حدود 7 هزار میلیارد تومان طرح دیگر هم در دست اجراست که امید است مطابق برنامه به ثمر برسند.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردکانیان» روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از چهار پروژه صنعت برق خوزستان که در چارچوب پانزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران انجام شد، افزود: در بخش برق خوزستان، طرح‌های مهم و موثری در عرصه تامین، تولید و توزیع به بهره‌برداری رسیده که در نگاهی با مقیاس ملی، علاوه بر مجموعه طرح‌های بهره‌برداری شده امروز که بیش از 605 میلیارد تومان برای آنها هزینه شده، دو واحد نیروگاه گازی غرب کارون نیز با سرمایه‌گذاری بخش صنعت نفت کشور با اعتباری افزون‌بر 1440 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده که در مواقع مقتضی به شبکه سراسری کمک می‌کند.
وی افزود: از این حیث، 2 هزار و 550 میلیارد تومان مجموعه طرح‌هایی است که در صنعت آب و برق در خوزستان به بهره‌برداری رسید.
اردکانیان همچنین گفت: در بخش آب نیز، طرح‌های مهمی با اعتباری حدود 50 هزار میلیارد تومان در خوزستان در حال اجراست و امید می‌رود بخش‌های عمده‌ای از آن تا پایان دولت تدبیر و امید به ثمر برسد .
وی خاطرنشان کرد: خوزستان هر چند استانی ارزنده در عرصه تامین و تولید به لحاظ گستردگی منابع در اختیار است، اما شاخص‌ترین وجه مثبت و درخشان این استان در عرصه مدیریت مصرف است.
اردکانیان یادآوری کرد: در تابستان سال‌های 97 و 98 با محاسبات، ارزیابی‌ها و بررسی‌های دقیق توسط ستاد وزارت نیرو، خوزستان طی این دو سال در رتبه نخست مدیریت مصرف قرار داشت.
وی گفت: این که بتوانیم حدود 10 درصد اوج بار خوزستان که استانی صنعتی، کشاورزی، مرزی، گرمسیری و صنعتی به معنای عام خود است را کاهش دهیم، بدون این که وقفه‌ای در تولید و خللی در آسایش و رفاه مردم ایجاد شود، کار بزرگی است و امید می‌رود نهادینه شود .
وزیر نیرو افزود: اصلی‌ترین کاری که جامعه را تاب‌آور می‌کند اصلاح شیوه‌های مصرف است که پس از آن به مدیریت تقاضا خواهیم رسید.

کد خبر:51678
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۵۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.