English
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹, ۱۰:۰۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ابتکار سازنده وزارت نیرو در استفاده از منابع به تمامی بخش‌ها تسری یابد

ابتکار سازنده وزارت نیرو در استفاده از منابع به تمامی بخش‌ها تسری یابد
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بخش‌های مختلف کشور اقداماتی چشمگیری از جمله احداث تصفیه‌خانه‌ها و اجرای طرح‌های برق‌رسانی در دست انجام است، گفت: برخی از ابتکارات وزارت نیرو که تلاش دارد با تدابیری بتواند از منابع به درستی استفاده کند، باید در تمام بخش‌ها به‌کار گرفته شده و بیشتر با مردم در میان گذاشته شود.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «علی لاریجانی» روز سه‌شنبه در آیین آغاز عملیات بهره‌برداری و اجرایی ۶ پروژه صنعت آب خوزستان در شادگان با اشاره به فعال شدن شرکت‌های داخلی و دانش بنیان در کشور اظهار کرد: طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، به‌دلیل تحرکات ایجاد شده در بخش‌های اقتصادی بویژه صنعت، وضعیت رشد ما در سال آینده خیلی بهتر خواهد شد.
وی تصریح کرد: طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، مشکلاتی در خرید و انتقال داشتیم که به همین دلیل، رشد اقتصادی ما مقداری کمتر شده است. درست است در تحریم هستیم و مشکلاتی داریم اما بدانیم اگر دست به دست هم دهیم و به این سرمایه‌های درونی توجه داشته باشیم، در مقابل ظلم آمریکایی‌ها موفق خواهیم شد.
لاریجانی همچنین با تقدیر از وزارت نیرو، استاندار خوزستان و نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی در تحقق پروژه‌ آبرسانی به شادگان گفت: در بخش‌های مختلف کشور اقداماتی اعم از احداث تصفیه‌خانه‌ها و اجرای طرح‌های برق‌رسانی در دست انجام است. برخی از ابتکارات وزارت نیرو که تلاش دارد با تدابیری بتواند از منابع به درستی استفاده کند، باید بیشتر با مردم در میان گذاشته شود.
وی گفت: به عنوان مثال در سال گذشته برای تامین برق در زمان پیک، به جای ساخت نیروگاه و تولید انرژی بیشتر، تدابیری از جمله اطلاع‌رسانی به مردم و همچنین بخش کشاورزی به کار گرفته شد که منجر به صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این ابتکارات، بسیار سازنده است و باید در تمام بخش‌ها به‌کار گرفته شود.
وی با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های کلان انجام شده در خوزستان گفت: در زمان پهلوی تنها چند شهر آباد شده داشتیم و بقیه رها شده بود و در روستاها، آب، برق، جاده و امکانات رفاهی وجود نداشت، اما اکنون این امکانات به اکثریت قریب به اتفاق روستاها رسیده است. روستاها مشکلاتی از نظر چرخه اقتصادی دارند اما روی زیربناها خیلی کار شده است.
لاریجانی همچنین گفت: برخی از خدمات انجام شده در فضای غبارآلودی که گاهی ایجاد می‌کنند و گاهی از خارج کشور به داخل سرایت می‌کند، دیده نمی‌شود .
وی با اشاره به پویش #هرهفته_الف_ب_ایران گفت: این ابتکار وزارت نیرو گوشه‌ای از خدمات کشور را نشان می‌دهد و بخش‌های تبلیغاتی کشور وظیفه خیلی مهمی دارند تا این حجم تلاش مهندسان، کارگران، کشاورزان، بخش‌های فرهنگی کشور و استادان دانشگاه‌ها را که برای ایجاد فضای سازندگی در کشور تلاش می‌کنند بازتاب دهند.
لاریجانی با بیان اینکه کاهش کشمکش‌های سیاسی در این فضای غبارآلود باعث می‌شود که خدمات دیده نشود، گفت: یکی از مسائل مهمی که امام پیگیری می‌کرد، آبادی کشور به دست نیروهای داخلی بود. جهاد سازندگی کار نمادین امام و این حرکت به دست نیروهای خلاق ایرانی هدف بزرگ انقلاب بود که باید استمرار داشته باشد.
لاریجانی همچنین با بیان اینکه استقلال سیاسی در کشور وجه مهم دیگر انقلاب بود، گفت: ایران سال‌هاست از نظر سیاسی روی پای خود ایستاده، در منطقه نقش آفرین  شده است و هیچ کشوری حتی ابرقدرت‌ها توان دستور دادن به این کشور را ندارند.
وی افزود: استقلال سیاسی از اهداف بزرگ انقلاب بود که در جمهوری اسلامی به خوبی تحقق یافت و نظام در این زمینه با تدبیر و به‌خوبی عمل کرد. ایران در منطقه، نقش بسیار ارزشمندی دارد که نتیجه این صلابت است.

کد خبر:51672
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۰۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.